Lai atrastu, ir jāmeklē

Salonu tīkla Kolonna galveno kosmētiķi Baibu Jevdokimovu neviens nav redzējis sliktā garastāvoklī. Viņa ir vitāla, allaž atvērta visam jaunajam un ar savu piemēru spēj iedvesmot apkārtējos. 

Tie gadi ir jāredz

Daudzas mūsu sievietes dzenas pēc tāda auksta skaistuma, lai tik nebūtu nevienas krunciņas. Tādu šablonisku skaistumu es nesaprotu. Taču tas nav dabiski. Krunciņām ir jābūt un tie gadi ir jāredz. Jautājums, kā tu tos proti nest. Svarīgs ir viss, – kā viņa iet, kustās, runā. Skaista sieviete ir kopta, interesanta, ar labu humora izjūtu. Sievietei jābūt šarmantai. Tas ir numur viens.

Es pati vēroju savu vecumu, un man ir interesanti. Par gadiem gan nedomāju, – uzstādu arvien jaunus mērķus un palēnām viss notiek. Bet ir sievietes, kas saka: «Ai, ko tad es!» Arī man ir brīži, kad rokas nolaižas, bet tad es aprunājos ar sevi, sapurinos.

Dzīve nepārtraukti mums piespēlē dažādus izaicinājumus, jautājums ir tikai par to, vai mēs tos pieņemam vai nē. Es laikam esmu no tām trakajām, kas pieņem visus izaicinājumus un tikai pēc tam domā, vai man to vajadzēja.

Baiba 1

Fotogrāfija no izstādes “Beauty is ageless”.

Rūpes par ķermeni un garu

Sevis kopšana nozīmē ne tikai ārējo skaistumu. Par savu ķermeni ir jārūpējas, – ja iesi klibodama, varēsi pulēt seju cik uziet, tāpat nekas nebūs. Taču primārā nozīme ir vitalitātei. Manas klientes reizēm mēdz teikt, ka es ar savu piemēru mazinot viņās bailes no vecuma. Arī man netrūkst problēmu, bet es cenšos nezaudēt savu dzīves sparu. Un tā ir vesela cīņa. Man ir īpaša programma, kā ķepuroties ārā no smagiem brīžiem. Piemēram, ceļos pirms pieciem, katru rītu veicu Tibetas vingrojumu kompleksu Piecas pērles, peldos, staigāju gar jūru, braucu ar riteni. Pēc tam, dodoties uz darbu, šķiet, ka no labsajūtas pārsprāgšu. Tāpēc mani nekad nevar redzēt sliktā garastāvoklī.

Rēķināties ar sevi

Agrāk es biju tāda ņerga – tieva, visu laiku salu, nekas man nepatika, negaršoja, neapmierināja. Tagad vairs tik daudz nerēķinos ar citiem, baudu dzīvi un esmu kļuvusi daudz laimīgāka. Mēs bieži vien darām citiem, ne sev. Kad atrodi laiku sev, tu celies gan savās, gan citu acīs. To sapratušas arī daudzas manas klientes, kuras pie manis nāk pēc pozitīvām emocijām, ne tikai pēc skaistuma. Jo tas mirklis pie kosmetologa dāvā sajūtu, ka šis laiks pieder tikai un vienīgi tev. Un tā ir tāda laime!

Es savā vecumā uzdrīkstos arī ko tādu, ko agrāk neatļāvos. Man vairs nav tik būtiski, ko par mani domā citi. Iesaku tā rīkoties arī citām, lai nesanāk, kā vienai manai klientei, kura sūdzējās: «Es visu mūžu slaucīju savam vīram aiz muguras putekļus, bet viņš aizgāja pie netīreles!»

baiba2

Projekta “Beauty is ageless” foto sesija laikā kopā ar fotogrāfi Aigu Rēdmani.

Mainies līdzi laikam

Tā ir mūsu sabiedrība, kas neļauj sievietēm justies skaistām, kad viņas sasniedz zināmu vecumu. Pastāv kaut kādi stereotipiski standarti. Sievietei pēc piecdesmit sākas kompleksi, jo viņas nejūt sabiedrības atbalstu. Ja ir darbs, ģimene, tu vismaz esi kādam vēl vajadzīga.  Grūtāk, ja esi vientuļa. Es šādos brīžos iesaku atrast to, kas nes prieku, un pieņemt to, kas ar tevi notiek. Jāsaprot, ka cilvēks nevar visu laiku būt vienādi skaista. Ja mēs nemainītos, tas taču būtu tik garlaicīgi! Tāda, kāda tu biji savos divdesmit, vairāk nekad nebūsi.

Saglabā interesi par dzīvi

Nedrīkst ļauties grūtsirdībai, jāprot izraut sevi no komforta zonas, kurā tik ļoti gribas iesēsties. Galvenais, lai nav vienalga. Tas, ko vienmēr jāatceras – vai nu tu dari vai nedari. Lai atrastu, ir jāmeklē – jāiet un jākustas. Vecums var būt kā purvs – jo vairāk iestiedz, jo dziļāk velk. Ja padodies, tad ar tevi ir cauri. Ir jāsaglabā interesi par dzīvi.

Es par vecumu nedomāju. Kam domāt par to, kas ir neizbēgams? Man galvenais nodzīvot šo dienu ar sparu un gandarījumu. Šajā ziņā man ļoti svarīga ir vide man apkārt. Neesmu nekāda daiļā dārzniece, bet man ir iepaticies darboties ārā – pļauju zāli, iekopju dārzu. Ir daudzas tādas lietas, kas man kļuvušas par sava veida meditāciju, kas palīdz atslābināties un atbrīvot prātu.

Baiba3

Projekta “Beauty is ageless” foto sesijas laikā kopā ar stilisti Ivetu Vecmani un fotogrāfi Aigu Rēdmani.

Vienam otrs jāatbalsta

Es neesmu īpaši ērts cilvēks, man vienmēr ir viedoklis, kā es smejos – kad man nebūs viedokļa, variet nākt uz kapiem. Mana pārliecība ir tāda, ka labāk sacīt to, ko domā, nekā liekuļot. Tas var otram būt ļoti noderīgi, – nereti sievietei vajag impulsu no malas, lai viņa uzplauktu, vēlētos kaut ko mainīt, iet līdzi laikam. Kad sieviete saka – internets mani neinteresē, tad man rodas jautājums – kā tu vari tā teikt, ja tu pat nezini, kas tas ir? Tāpēc mums pašiem, kas ir šajā vecuma grupā, vienam otrs jāpabiksta, jāiedrošina un jāmotivē.

Baibas Jevdokimovas un vēl 14 iedvesmojošu sieviešu foto un audio stāsti ir skatāmi un klausāmi īpašā interaktīvā izstādē “Beauty is ageless” (Skaistumam nav vecuma) (t/c “Spice” līdz 16.oktobrim.)

No tags 4
6 Responses
 • Marta S
  novembris 29, 2016

  Esmu trīsdesmitgadniece un, sasniedzot 30 gadu slieksni, negaidīti saskāros sava veida krīzi. Visa laikam bija sakrājies par daudz un sāku uzdot sev jautājumus, uz kuriem atbildes meklēt iepauzēju jau ilgāku laiku. Te viss nāca arā! Par to, kas es esmu, kā es redzu savu nākotni un, ko es šai dzīvē esmu sasniegusi? Iekšēji sevi urdīju, salīdzinot sevi un savu dzīvi ar draudzeņu pieredzi… Jā, tas bija kā spēriens un motivācija izkāpt no komforta zonas, kā rezultātā, kāda cilvēka padoms no malas palīdzēja nostāties uz zemes un beidzot saprast savu vērtību un to ka, jādzīvo sev, nevis citiem. Izlasot šo rakstu atkal par to atceros un pievienojos raksta varonei, ka jāatrod laiks sev, būt pašai un mazāk jāuztraucas par to, ko gan citi par mani padomās. Un man tas pēdējā laikā tiešām izdodas!

 • Egita Buce
  novembris 29, 2016

  Baibu atceros no tiem laikiem, kad vēl gāju skolā un skatījos raidījumu “Skabarga”. Viņa jau tad bija ļoti šarmanta būtne, kurai klusībā gribēju līdzināties un teiktajā ieklausījos. Sevi ir jāmīl, lai ietu laikam līdzi, lai saglabātu sevī dzirksteli acīs, lai būtu interesanta sieva, māte, meita, kolēģe vai draudzene, lai būtu nedaudz noslēpumaina. Lai tas viss būtu ir ar sevi jāstrādā, tātad jāmeklē, lai atrastu! Paldies Ageless.lv par atkalredzēšanos ar Baibu un labu omu visu dienu un ilgāk!

 • Inga
  novembris 29, 2016

  Izlasot virsrakstu,ka šai sievietei palika 70,es nespēju tam noticēt!Ja viņai 70,tad man 15.Tik labi izskatīties,esmu pārsteigta!Super!Mani iedvesmoja viņas teiktais,jo man ar gadās,kad viss ir apnicis un neko negribās,bet viņas pozitīvisms man iedeva takā spērienu pa pēcpusi,es ar tak varu,ja gribu un man ir jāsagrib!Paldies par šo iedvesmojošo interviju!

 • Maija Trupa
  decembris 11, 2016

  Ļoti patikašis raksts! Īpaši par izdevību izmantošanu un mīlestību pret sevi un dzīvi! Ko ta jau tik tiešām ir , kad beidzot sav vairāk veltīt laika sev un sevi iemīli ar visam kruncinam , tad šī mīlestība rada skaistāku pasauli! Jo cilvēks kurš mīl sevi, mīl ari apkārtējo ! Tik burvīgi ir sajust un redzēt skaistumu ikdienas sikumos! Ari es agrāk biju loti neapmierināta, nesaskatīju burvību , vienmēr bija maz…. kaut kas mainījās ! Mani šis raksts uzrunāja !

 • Diāna
  decembris 14, 2016

  Piekrītu autorei! Manuprāt, svarīgi būt apmierinātai ar sevi. Jā, protams, no vienas puses gribas, lai vecuma pazīmes attālinātos, nevis pietuvinātos, bet no otras puses viss ir atkarīgs no kopējā tēla izskatā (kopts), apģērbā (atbilstošs vecumam, amatam, gaumīgs, interesants) un spējai sevi pasniegt (savs viedoklis, atklātība un atturība vienlaikus).

 • Ksenija Šerstņova
  decembris 14, 2016

  Piekritu pilnīgi visām teiktam, it īpaši tik vienkāršam, bet dažreiz grūti sasniedzamam ieteikumam: “Tagad vairs tik daudz nerēķinos ar citiem, baudu dzīvi un esmu kļuvusi daudz laimīgāka. Mēs bieži vien darām citiem, ne sev”. Cik stipri mēs dažreiz gribam patikt cilvēkiem, pat pilnīgi svešiem, pat tiem, kuri to nav pelnījuši…cik stipri šo cilvēku viedoklis ietekmē mūsu domas par sevi, mūsu garastāvokli…Atbrīvoties no šīs atkarības grūti, bet ir iespējams, un kad tas ir sasniegts – brīvības, laimes, viegluma sajūta rodas apkārt, jo tāda paliec tu pati! Es to esmu sasniegusi, nav tā kā es nevienam neklausos, klausos, bet paturu aiz sevis tiesības rīkoties tā, lai esmu laimīga!

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *