Risini problēmu, nevis čīksti!

Foto: Liene Pētersone

TC Spice direktore Iveta Lāce lielu nozīmi piešķir pašdisciplīnai un prioritāšu izvērtēšanai. Pēc viņas domām, sievietei ir jārūpējas par sevi un jābūt atvērtai pret dzīvi – tad viņa būs interesanta arī apkārtējiem.

Būt skaistai sevis dēļ

Manuprāt, skaista sieviete – tā ir kombinācija, līdzsvars starp iekšējo un ārējo. Skaista sieviete ir kopta sieviete. Viņai nav jābūt klasiskai skaistulei, svarīga ir apziņa, ka viņa grib rūpēties par sevi nevis kāda cita, bet sevis pašas dēļ – lai, paskatoties spogulī, varētu teikt: “Es sev patīku.” Ne velti pastāv teiciens: “Jo tu biežāk skaties spogulī, jo esi skaistāka.” Es tam piekrītu.

Ar dzirksteli acīs

Tieši komunicējot ar vīriešiem, esmu sapratusi, ka gadiem nav lielas nozīmes. Nu neredz viņi to vecumu! Tu vari būt perfekta, bet vīrietim vajag to dzirksteli, to spīdumu acīs, seksapīlu, atvērtību, vieglumu, spēju spēlēties, lai esi interesanta. Diemžēl sievietes, kurām vīrieši dzīvē daudz nodarījuši pāri, šajā ziņā kļuvušas ciniskas. Šī sāpīgā pieredze liek viņām uzskatīt – viņi visi ir tādi. Bet tā nav. Mums pašām jābūt atvērtākām, jāatmet pagātne un jādzīvo šodien. Apkārtējie to novērtēs.

Spice-izstade-20160921-179_1024x678

Izstādes “Beauty is ageless” izstādes atklāšanā kopā ar aktieri Juri Žagaru.

Beidziet upurēties

Es liekuļošu, ja teikšu, ka man nav bail no vecuma. Tāpēc šim jautājumam pieeju ļoti praktiski. Mēs varam filozofēt par dzīvošanu saskaņā ar sevi, iet uz ezoterikas lekcijām vai neēst gaļu, taču mēs nevaram sevi nostādīt pretim fizioloģiskiem procesiem. Jautājums – kādā situācijā ir sieviete, kāda ir viņas motivācija dzīvot pilnasinīgu dzīvi? Protams, ja viņai būs blakus mīlošs vīrietis, sieviete rūpēsies par savu veselību, figūru, būs seksuāli aktīva un staros.

Sabrukšana sākas tad, kad pēc privātām vai karjeras krīzēm sieviete neprot piecelties. Ir jāapzinās savas iespējas, jāsadala prioritātes. Varbūt nenopērc jaunas kedas dēlam, bet aizej pie kosmetologa. Risini savu problēmu, nevis čīksti!

Man pašai varbūt nav tādas pieredzes, bet es redzu, kas notiek apkārt. Piedodiet, bet ļoti daudzos gadījumos sievietes pašas ir vainīgas. Nu nedrīkst ieslīgt savā komforta zonā, gādāt par vīru, bērniem, māju, bet par sevi vispār nerūpēties. Sieviete, kura izplūst miesās un nepievērš uzmanību ārējam izskatam, nebūs interesanta savam vīrietim. Tad kāds brīnums, ka viņš ies pie citām? Ne jau tāpēc, ka tās citas ir jaunākas, bet tāpēc, ka sieviete ir aizmirsusi par sevi, par to, ka viņai ir arī sava dzīve. Tāpēc, mīļās sievietes, kopiet sevi un beidziet upurēties, jo nevienam jūsu upurēšanās nav vajadzīga.

Spice-izstade-20160921-15_1024x681

Klausoties audio ierakstu izstādes “Beauty is ageless” atklāšanā. 

Darbs ar sevi

Kad esi bedrē, apzinies, ko vari, un visu maksimāli dari tikai sev. Otra lieta – disciplīna. Reizēm mēs mēdzam savu nedarīšanu attaisnot ar naudas vai laika trūkumu, bet tās ir muļķības. Jautājums – vai tu pati esi gatava savā dzīvē kaut ko mainīt? Es pati visu laiku dzīvoju uz maksimuma. Tāpēc neizbēgami ir pārslodzes brīži, kad mans SOS restarts ir sevis lutināšana, piemēram, spa. Tas strādā. Emocionāli grūtos brīžos palīdz draudzenes, ja ir pavisam traki, meklēju profesionālu atbalstu.

Es visam pieeju racionāli, neceru, ka kāds kaut ko atrisinās manā vietā. Protams, savākties nav viegli, bet es ar sevi strādāju. Manī ieslēdzas tāda racionāla domu ķēdīte – ja es tā turpināšu, tad nevarēšu izgulēties, neizskatīšos labi, nespēšu koncentrēties darbam utt. Es apzināti uzbūvēju šādu dramatisku scenāriju, jo tas ļauj saprast – tādā stāvoklī es nevienam neesmu vajadzīga. Mums ir jābūt stiprām. Katru dienu. Tas ir reāls, sistemātisks, mērķtiecīgs darbs ar sevi. Man arī ir brīži, kad liekas – viss, cauri! Taču esmu sapratusi, ka brīžos, kad nevaru ietekmēt situāciju, mainu attieksmi pret to. Cenšos būt maksimāli atklāta kā pret sevi, tā arī attiecībā pret citiem.

Spice-izstade-20160921-60_1024x819 copy

Izskatīties labi savā vecumā

Es daudz domāju par to, kā būs pēc gadiem desmit vai divdesmit. Un āriene šajā ziņā mani uztrauc vismazāk. Skaistuma industrija attīstās nepārtraukti, un tas dod sirdsmieru. Galu galā, es negribēšu piecdesmit gados izskatīties pēc divdesmitgadīgas, bet vēlēšos izskatīties labi savā vecumā. Un es zinu, ka tā būs. Pats galvenais – nekļūt vecai iekšēji. Par laimi, arī šajā ziņā iedvesmojošu piemēru apkārt ir cik uziet. Un tam nav nepieciešami nekādi miljoni. Galvenais, kas jāatceras ikvienā vecumā, – visu laiku būt atvērtai emocionālam lidojumam! Nevajag kaut ko galvā mudžināt, domāt, kalt nezin kādus plānus. Tu vari sēdēt kafejnīcā skaista un sapucējusies, bet ar sarauktu pieri, un neviens tev virsū neskatīsies. Baudi dzīvi! Smaidi! Tā ir tāda vitamīnu deva!

Audiovizuālā izstāde “Beauty is ageless” ir aplūkojama TV SPICE pie info centra līdz 16.10.

Teksts: Una Ulme

Foto: Liene Pētersone, Ilmārs Znotiņš

Make up: Jeļena Kaņuka

Matu sakārtojums: Riga TOP Hair

Vide: IMAGEHOUSE

 

 

No tags 0
11 Responses
 • Sanita
  oktobris 15, 2016

  Brīnišķigi, ja ir DRAUGS līdzās (nav būtiski vīrietis vai sieviete), kurš kritiskā (pārslodzes brīdī) “nobremzē” darbotiesgribu, ja esam šo brīdi palaidušas garām, pasaka STOP, un brīnišķīgā dzīve var turpināties! Lai katram IR tāds draugs! Lai vienmēr mūs rotā smaids! Jaukas un patiesas atziņas rakstā!

 • Santa
  novembris 29, 2016

  RISINI PROBLĒMU NEVIS ČĪKSTI.. Iesaku visiem nečīkstēt ne par kādām problēmām,bet ķerties pie problēmu risināšanas tikai tā viss izdosies. :) Iesaku nenokart galvu ja problēmu ir ļoti daudz,bet iet pa dzīvi uz priekšu ar augsti paceltu galvu,lai gūtu panākumus. Veiksmi, draugi. :)

 • MADARA LAPIŅA
  novembris 29, 2016

  Jāāā…es tieši jau sāku par šādām lietām domāt….ehh!

 • Sandra Vicinska
  novembris 29, 2016

  “Risini problēmu,nevis čīksti!”…..,lasīju un gandrīz katrs teikums un vārds sakrita ar manu domu gājienu.Iveta Lāce ir pareizi noformulējusi- ka ir jāapzinās savas iespējas, jāsadala prioritātes.Raksts ir vērtīgs un pamudinošs ,jo tajā ievīts īsts dzinulis saņemties un sapurināties-nebūt auklei visai pasaulei,bet sākt mīlēt sevi un tas neapšaubāmi būs tā vērts!

 • Ineta Mika
  decembris 2, 2016

  “Risini problēmu, nevis čīksti!”
  Ar čīkstēšanu, nelaimīgumu mēs cenšamies pievērst uzmanību, lai kāds, sajūtoties vainīgs, sāktu izturēties šausmīgi labi, traki žēlot. Ap čīkstēšanu cilvēki sāk tīksmināties, neklausās, ko viņiem saka, jo tas traucē. Ir jāapzinās, ka ar čīkstēšanu nekad un neko panākt nevar, vajag apsēsties un paskatīties problēmai acīs un vajag pamazām to risināt.

 • Emilija Ivanovska
  decembris 2, 2016

  Risini problēmas, nevis čīksti. Šis raksts man patika vislabāk, jo kurš gan to cits gan paveikt spēs, ja ne es? Viss ir mūsu pašu rokās un brīnumi, diemžēl, notiek reti…
  http://ageless.lv/?p=1546

 • Arnita Freimane
  decembris 2, 2016

  Brīnišķigi, ja ir līdzas DRAUGS, kurš kritiskā brīdi tev pasaka STOP, un brīnišķīgā dzīve var turpināties!
  Novēlu katram tādu draugu uz kuru pat nakts vidu vari paļauties.Jaukas un patiesas atziņas rakstā!

 • Kristiāna
  decembris 14, 2016

  Lielisks un iedvesmojoš raksts, kurš,manuprāt, liks katrai sievietei aizdomāties par to, cik katra no mums ir īpaša. Katrā sievietē ir savs īpašais un neatkārtojamais skaistums. Un par to, ka mēs esam skaistas, stipras un spējīgas piepildīt jebkuru savu sapni ir jāatceras katru dienu no rīta mostoties, un ar šo domu jāiet iekarot pasaule, nevis jāčīkst par to, ka kaut kas neizdodas.

 • Ginta
  decembris 14, 2016

  Fantastisks raksts! Spēcīga sieviete, spēcīgs EGO. Lasu un “izgaršoju” katru teikumu par visiem 100%.

 • Kristīne
  decembris 14, 2016

  Mani iedvesmo spēcīgas un stipras sievietes. Ļ. cien.Iveta ir viena no tām! Es sekoju līdz, lasu intervijas, priecājos par smaidiem un padomiem ko Jūs sniedziet. Es apzinos, ka mēs katrs esam unikāls un spējam rast to nišu un nozari, kurā atrast sevi un piepildīt ar talantu spodrināšanu. Veiksmes pietiks visiem! Un mani panākumi ir atkarīgi tikai no manas izaugsmes un darba. Tādēļ es bez skaudības, bez nicinājuma un ar lielāko aizrautību priecājos par veiksmīgām, skaistām sievietēm, iedvesmojos! Paldies!

 • Kristīne
  decembris 15, 2016

  Noderīgs raksts

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *