Izvērtē, ko ēd, kusties, lasi, domā

Dietoloģe Lolita Neimane enerģiju smeļas ģimenē un uzskata, ka sievietei jāmācās izmantot to, ko daba devusi, izceļot skaisto un maskējot nepilnības.

Manu uzmanību piesaista sievietes, kuras atšķiras no ierastā. Lai viņa ir citāda – savs stils, sava odziņa. Viņai var nebūt pareizi sejas vaibsti, bet ir akcenti – šallīte, auskari, kas tāds, kas sievieti padara īpašu. Un vēl man ļoti patīk gudras sievietes. Manā dzīvē ir bijuši dažādi periodi, un smagākos brīžos esmu centusies sevi savākt ārēji, kas palīdz mobilizēties arī iekšēji.

Dzīve – labākā skola

Es vairs īsti nespēju pieņemt dažādas žurnālos izlasītas pamācības, laikam jau man gadu ir pietiekami daudz. Līdz ar to man pašai ir izveidojies savs skatījums uz daudzām lietām un notikumiem. Ar gadiem esmu izveidojusies kā skolotāja, un ne tikai saviem studentiem. Jūtos ļoti gandarīta, ja varu kādam būtiski līdzēt ar saviem padomiem ēšanas jomā, dažreiz man lūdz padomus arī pavisam citās lietās.

Vientulība kā komforta zona

Esmu pārliecināta, ka tā lielākā māka, dzīvojot ar kādu kopā, ir savaldība un spēja ieklausīties otrā cilvēkā. Dažreiz emociju karstumā var pateikt ko lieku, ko otrs var tā arī neaizmirst. Mūsdienās bieži vien attiecības ļoti ātri sākas un tikpat ātri beidzas. Domāju, tas tāpēc, ka cilvēkiem nepatīk pārvarēt grūtības, jo daudz vienkāršāk ir visu sākt no jauna. Kas būs vēl pēc gadiem divdesmit? Līdz ar to redzu apkārt diezgan daudz vientuļu cilvēku, kuriem tā ir sava komforta zona, kurā tie jūtas drošībā. Viņiem tā dzīvot ir vieglāk nekā risināt problēmas. Jo attiecības tikai sākumā ir ar rozā maliņu. Pēc tam pie tām ir ļoti daudz jāstrādā.

Prioritāte – ģimene

Mani vislabākie un vismīļākie iedvesmas avoti ir mani vecāki un bērni, kas ir nemainīgas vērtības. Mana ģimene man ir pati, pati svarīgākā.

01-lolita

Prast apieties ar to, ko daba devusi

Padomju gados manā vecumā cilvēki jau devās pensijā. Tagad ļoti daudz kas šajā ziņā ir mainījies. Mana paaudze ir kļuvusi daudz aktīvāka un piepildītāka, ir tik daudz interesantu lietu, ko redzēt un izjust, kad bērni ir izauguši. Tomēr nevienā brīdī nedrīkst palaisties. Izvērtē, ko ēd, kusties, lasi, domā. Tas ir pamatīgs darbs ar sevi. Jāmāk apieties ar to, ko daba ir devusi. Kaut kā jau vienmēr trūkst, tad nu vajag censties akcentēt priekšrocības un maskēt trūkumus. Cilvēks var būt gana sprigans 60 un diezgan sanīcis jau 30 gados. Mani iedvesmo kultūra, ceļojumi, mūzika, teātris, bet jo īpaši jūra. Man nepatīk braukt ar sabiedrisko transportu, pēc iespējas daudz staigāju kājām. Un vēl – man ļoti patīk dzīvot Latvijā, patīk aizbraukt uz tālām zemēm, bet vēl vairāk patīk atgriezties savās mājās…

Nešķiest laiku lieki

Man ir ļoti svarīgi palasīt, padomāt, un lasu es ļoti daudz. Tagad gan tam atliek mazāk laika, jo jāpabeidz disertācija un uz mana naktsskapīša un daudz kur citur ir zinātniskā literatūra un izkopēti pētījumi. Es reti skatos televīziju, nav pēc tā īpašas vajadzības, jo šo laiku varu izmantot daudz lietderīgāk. Nav vēlēšanās laiku izšķiest pa tukšo, jo ar gadiem tas sāk kļūt svarīgāks. Lasot grāmatas, cilvēks ne tikai bagātinās pats, bet arī pilnveido savu valodu. Man patīk lasīt lekcijas, esmu iemācījusies uztvert, ko auditorija vēlas, un mani tas uzlādē. Man patīk tā sajūta, ka cilvēks aizejot nav vīlies un ir saņēmis to, ko vēlējies.

Uzturs – skaistuma un veselības pamats

Ar diētas ievērošanu cilvēki bieži vien saprot tikai svara samazināšanu. Taču uzturs vistiešākajā veidā ir saistīts ar mūsu veselību. Tas īpaši svarīgi ir šobrīd, kad medicīnas jomā ir tik ārkārtīgi daudz samilzušu problēmu. Tas, ko varam darīt paši, – rūpēties par sevi, izvērtēt, ko ēst, kustēties un arī domāt labas domas. Veikalos ir tik daudz dažādu pārtikas produktu – gan ļoti labu, gan arī ne tik labu. Kad ieejam veikalā, svarīgi apdomāt, kuru produktu liksim savā iepirkumu grozā: pusfabrikātu vai produktu ar ļoti garu derīguma termiņu, vai gluži otrādi – svaigus produktus, ko paši pēc tam mājās pagatavojam. Ilgtermiņā tas ļoti atmaksājas, un varam izvairīties no steidzīgo cilvēku slimībām – sirds un asinsvadu slimībām, aptaukošanās un liekā svara u.c. Es vienmēr esmu teikusi – nekad nesakiet, ka nav laika gatavot, ka jums tas nepatīk, jo, kad cilvēks saslimst, viņam rodas ļoti daudz brīva laika, bet tad par šo brīvo laiku nemaz nav prieka… Uzskatu, ka joprojām nevaram sūdzēties par pārāk piesārņotu dabu un ka varam iegādāties ļoti labu, kvalitatīvu pārtiku, tikai ir nedaudz jāpiedomā pie tā.

Teksts: Una Ulme

Foto: Linda Lauva

Stils: Iveta Vecmane

No tags

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *