Parunāsim par botoksu

Lai arī zinātne skaistumkopšanas jomā nepārtraukti attīstās, krunciņu izlīdzināšanai nekas efektīvāks par botulīna injekcijām tā arī nav radīts. Kas slēpjas aiz botoksa izlīdzinātās ādas un vai šī metode ir glābējs ilgtermiņā?

Pati pirmo reizi botoksu izmēģināju pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tā kā man bija izteikts ieradums raukt pieri, jau salīdzinoši agrā vecumā sāka veidoties tā dēvētās dusmu rievas pieres vidusdaļā. Tās kļuva arvien dziļākas, radot iespaidu, ka nepārtraukti dusmojos, tāpēc nolēmu rīkoties. Botulīna injekcijas izrādījās ideāls risinājums. Pāris dūrienu, nekādu sāpju un gluda āda. Tieši tik vienkārši! Pēc kāda laika to pamēģināju arī acu zonā. Un tā turpināju pamīšus apstrādāt abas zonas ar aptuveni pusgadu ilgiem intervāliem. Vēlāk dusmu krunciņām pievienojās pārējā pieres daļa, un tās izlīdzināšana ļāva arī vizuāli piepacelt plakstiņus. Sākot iedziļināties šajā tēmā, intervālu pagarināju līdz aptuveni gadam, tomēr nepārtraucu. Pēc pēdējās reizes ir skaidrs, ka šo metodi vairs neizmantošu, un nu ir pienācis laiks izdarīt secinājumus.

03-botoxNepieciešamas lielākas devas.

Ne velti saka – „ēstgriba rodas ēdot”. Un tas neattiecas tikai uz mūsu ikdienas uzturu. Lai arī statistika liecina, ka tikai vienam no 20 pacientiem rodas noturība pret botulīna toksīnu, mana pieredze un draudzeņu viedoklis rāda, ka deva ik pa laikam tiek nedaudz palielināta. Tas ir tāpēc, ka ķermenis, dabiski reaģējot uz indi (kāds savā būtībā ir botokss), izstrādā antivielas. Tādējādi injekcijas vairs nav tik efektīvas, un, lai sasniegtu vēlamo rezultātu, nekas cits neatliek, kā injicēt lielāku devu.

Pasliktinās ādas kvalitāte.

Mēs visas lieliski zinām, ka botulīna toksīns principā paralizē muskuli, lai tas kādu laiku nespētu funkcionēt. Tas nozīmē, ka muskulis atrofējas, līdz ar to tajā apstājas vielmaiņas procesi un šūnas nesaņem tām vajadzīgās barības vielas. Tā rezultātā ādas kvalitāte pasliktinās. Ja attiecībā uz pieri tas nav tik izteikti jūtams, tad zonā ap acīm gan. Tur āda kļūst sausāka un plānāka, bet krunciņas vēl izteiktākas.  Un vienā brīdī arī botokss vairs nelīdz…

Krunciņas rodas citās zonās.

Pēc pēdējās injekcijas, kas tika veikta pirms aptuveni gada, es pamanīju vienu ļoti nelāgu blakus efektu. Injekcija, kura tika ievadīta virs plakstiņiem, tos nedaudz piepacēla, toties radīja jaunas rievas pieres zonā. Patiesībā es izskatījos nedabiski izbrīnīta, tad arī sapratu, ka šī ir pēdējā reize, kad veicu šo injekciju. Lai arī botoksa iedarbība sen jau kā beigusies, jauniegūtās rievas ir ieņēmušas savu vietu uz palikšanu.

Speciālisti to skaidro ar to, ka, izlīdzinot vienu muskuli, pārējie aktīvāk cenšas piedalīties sejas izteiksmes veidošanā. Tieši tāpēc mēs pamanām, piemēram, Holivudas zvaigžņu nedabiskos smaidus. Atceros gadījumu, kad mana draudzene pirms došanās uz starptautisku skaistumkonkursu nedaudz pārspīlēja ar botoksu, kā rezultātā iedzīvojās šķībā smaidā. Man pašai ir bijis gadījums, kad viena uzacs bija piepacelta, kamēr otra nedaudz noslīdējusi. Lai kaut kādā veidā to izlīdzinātu, man katru dienu nācās pamatīgi piestrādāt ar acu ēnām un vizuāli šo defektu izlīdzināt.

01-botox

Neviens ārsts nav Dievs.

Protams, ka es un manas draudzenes ejam pie savas sfēras profesionāļiem, bet arī tas mūs nav pasargājis no šādiem nepatīkamiem blakus efektiem. Katrs cilvēks ir unikāls, un pat labākais ārsts nevar zināt, kā reaģēs tas vai cits muskulis. Galu galā – ikviens arī var kļūdīties. Skaidrs ir viens – ar botoksu nedrīkst eksperimentēt un nedrīkst procedūru veikt šaubīgos salonos pie speciālista, par kura kvalifikāciju neesi droša. Labi preparāti nav lēti, tāpēc rēķinies, ka injekcija vienai zonai maksās virs 100 eiro. Ievērojami mazāka cena var signalizēt par zemas kvalitātes preparātiem. Ja jūti nepieciešamību pēc šīs injekcijas, noteikti sāc ar mazāku devu. Vajadzības gadījumā to varēsi palielināt.

Vai viss ir tik slikti?

Neesmu ārsts, tāpēc neiedziļināšos jautājumā, kur paliek ādā ievadītais botulīna toksīns. Vai tas patiešām izvadās, kā mums to sola pieejamā informācija, vai tomēr uzkrājas organismā? Un, ja tā, tad kādas sekas tas var atstāt ilgtermiņā? No sava šodienas skatupunkta varu teikt – zinot sekas, noteikti nebūtu tā aizrāvusies ar šīm injekcijām. Pozitīvais ieguvums ir tas, ka esmu atbrīvojusies no pieres raukšanas, jo pēc botoksa injekcijas pieri nav iespējams saraukt, līdz ar to šis ieradums pamazām pāriet. Šis tad ir vienīgais arguments par botoksu pieres zonā. Tāpēc mans padoms – visu darīt ar mēru un domāt ilgtermiņā. Šobrīd aktīvi meklēju un izmēģinu dažādas alternatīvas krunciņu izlīdzināšanai, un kādā no nākamajiem rakstiem padalīšos ar savu pieredzi.

Teksts: Una Ulme

Raksta pārpublicēšana bez saskaņošanas ar autoru aizliegta.

Foto: Shutterstock

No tags

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *