Homeopātija* un skaistumkopšana. Perfekta saderība

Līdz šim homeopātiju uzskatīju par alternatīvu medicīnas virzienu un reizēm esmu homeopātiskus preparātus lietojusi profilaktiskos nolūkos. Tomēr par tās sasaisti ar skaistumkopšanu aizdomājos tikai tad, kad tiku uzaicināta izteikt viedokli par Latvijā ražotu homeopātisko kosmētiku.

Galvenā tendence skaistumkopšanas jomā, ko esmu novērojusi pēdējo gadu laikā, ir ādas dabisko pašatjaunošanās procesu stimulēšana. Uz to vērsta gan procedūru, gan kosmētikas iedarbība. Tieši tāds pats uzdevums ir homeopātijai – tā stimulē ķermeņa spēju pašam sevi dziedināt un stiprināt imunitāti, lai atgūtu dabisko līdzsvaru. Tāpēc homeopātijas ienākšana skaistumkopšanas lauciņā ir likumsakarīga un drīzāk rodas jautājums, kādēļ tas nenotika agrāk.

01-homeopatija

“Homeopātisko krēmu sastāvā esošās vielas raida dziednieciskus signālus caur ādā esošajiem receptoriem, kas savukārt stimulē ādas šūnu atjaunošanos. Tas izpaužas tādos procesos kā kolagēna sintēze, skābekļa piesaiste, mitrināšana. Krēmos izmantotās homeopātiskās devas ir ļoti zemā koncentrācijā vai lielā atšķaidījumā, kas netraucē ķermeņa dabīgajiem bioķīmiskajiem procesiem,” skaidro ārste – homeopāte Dr. Inguna Vecvagare. Izstrādājot kosmētisko līdzekļu sēriju, ārste piemeklēja homeopātiskas vielas, kas nodrošina ādas aizsardzību, mitrināšanu un sniedz pretnovecošanās efektu. Rezultāts izrādījās pārsteidzoši veiksmīgs un īstenojot holistisku pieeju skaistumkopšanai, tika radīti arī iekšēji lietojami preparāti, kas satur tādas pašas aktīvās vielas kā krēmi. Tādejādi tiek nodrošināta iespēja ādu kopt gan no ārpuses, gan iekšpuses. “Homeopātija atmodina snaudošos receptorus, kuri nepilda savas funkcijas. Tieši to pašu uzdevumu, izmantojot mūsu ādas šūnu iekšējo potenciālu un spēku, veic šie skaistumkopšanas preparāti,” uzsver Vecvagare.

 arste

Ārste – homeopāte Dr. Inguna Vecvagare piedalījusies kosmētikas līdzekļu izstrādē, kas nodrošina ādas atjaunošanos uz tādiem pašiem principiem, kā homeopātiskie medikamenti.

Pasaulē homeopātiskā kosmētika nav jaunums, taču nevarētu teikt, ka šis virziens ir īpaši populārs. Tomēr ņemot vērā vispārējās industrijas tendences, kas vērstas uz dabisku ādas kopšanu, var prognozēt, ka šis kļūs par nākotnes modes trendu. Homeopātisko līdzekļu lielākais plus ir to ārstnieciskais potenciāls. Vitamīni un aktīvās vielas, kas tiek pievienoti dabiskai vai konvencionālai kosmētikai, ne vienmēr spēj pildīt tās funkcijas, kas tiek tiem piedēvētas. Tas saistīts ar ļoti daudziem aspektiem, sākot ar šo vielu izcelsmi, koncentrāciju, molekulmasas lielumu, spēju iekļūt dziļākos ādas slāņos, beidzot ar paša cilvēka organisma īpatnībām un ādas stāvokli. Taču homeopātisko preparātu mērķis nav kaut ko ietekmēt vai piepildīt, bet gluži pretēji – atbrīvot ķermeņa impulsus, lai stimulētu dabīgu organismu atjaunošanos.

homeopatija

Latvijā pirmā pirmais homeopātiskās kosmētikas zīmols Homeopathic Skincare® radījis produktus ādas kopšanai no ārpuses un iekšēji lietojamus preparātus, kas lietojami iekšķīgi un  satur tādas pašas aktīvās vielas kā krēmi.

Tātad mērķis tiek sasniegts, iekustinot šos atjaunošanās palaidējmehānismus, kam seko ķēdes reakcija un rezultātā izpaužas kā vispārēja ādas kvalitātes uzlabošanās. “Saprotot, ka katrai dabā esošai vielai ir konkrētas īpašības, un ķermeņa reakcija uz tām ir lielākoties vienāda, homeopātisko preparātu iedarbība ir iepriekš paredzama un neparedz blakusparādības, tostarp alerģijas risku,” rezumē ārste – homeopāte. Protams, tas nenozīmē, ka homeopātiskā kosmētika nedarbojas ādas virskārtā. Krēma sastāvs tiek veidots līdzīgi kā citiem dabiskās kosmētikas līdzekļiem, par pamatu ņemot bāzi, piemēram, alveju, kas tiek papildināta ar vielām, kas veic aizsargājošas un mitrinošas funkcijas ādas virskārtā.

Vēl viens būtisks aspekts, kas jāpiemin attiecībā uz šo virzienu, ir homeopātijas nozīmīgā loma tieši organisma imunitātes stiprināšanai. Ja raugāmies uz to no ādas kopšanas viedokļa, tad tikai veselas un stipras šūnas spēj veikt pilnvērtīgu atjaunošanos. Tāpēc šūnu imunitātes stiprināšanai skaistumkopšanā ir ārkārtīgi liela nozīme un faktiski tas ir veselas ādas pamats. Un visbeidzot – homeopātijā būtiska ir ne tikai ārstnieciskā iedarbība , bet arī mentālais stāvoklis un sajūtas. Tāpēc kosmētika radītā tā, lai krēmu tekstūra, smarža un krāsa radītu pirmās pozitīvās emocijas vēl pirms krēma uzklāšanas.

14

Nu ko, no runām pie darbiem! Ar Latvijā ražoto homeopātisko kosmētiku var iepazīties mājas lapā inexcosmetics.com. Ja ir vēlēšanās to izmēģināt, ievadot kodu WELOVEAGELESS, pirkumam tiks piemērota 40% atlaide.

* Homeopātija ir droša un saudzīga alternatīvās medicīnas sistēma, kas lieto no dabas vielām iegūtus preparātus, lai stimulētu organisma dabisko spēju atveseļoties. Veidojot homeopātiskās potences jeb šķaidījumus, aktīvā viela tiek šķaidīta vairākkārt un tad dinamizēta. Beigās iegūstam substanci, kurā praktiski vairs nav vielas molekulas, ir tikai informatīvs dziedinošās vielas nospiedums, kas nav toksisks un neizraisa blaknes. Jebkura homeopātiskās vielas ražošana tiek pakļauta stingrai kontrolei, un ražošanas iznākums ir vienāds visā pasaulē. Sākot no auga ievākšanas tam speciāli paredzētā audzēšanas vietā līdz vielas sagatavošanai atšķaidīšanai un dinamizācijai – viss process tiek konstanti pārraudzīts.

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *