Kāpēc neregulāri rūpējamies par sejas ādu? Iemesli un risinājumi

Tā kā rakstu par skaistumkopšanu, pie manis bieži pēc padoma vēršas draudzenes un paziņas. Daļai no viņām trūkst zināšanu pat elementāros ikdienas sejas kopšanas jautājumos. To apstiprina arī aptauja, kurā atklājies, ka 44% Latvijas sieviešu neregulāri rūpējas par savu sejas ādu.

Nesen man bija iespēja iepazīties ar ļoti vērtīgu pētījumu, kuru Baltijas valstīs veikusi starptautiskā uztura kompānija Herbalife. Aptaujas dati liecina, ka 65 % sieviešu Latvijā nav apmierinātas ar savas sejas ādas stāvokli. Turklāt 44 % no respondentēm atklāj, ka ikdienā nerūpējas par savu sejas ādu regulāri, izmantojot atbilstošus sejas ādas kopšanas līdzekļus. Rodas loģisks jautājums – ar ko tas ir izskaidrojams? Izrādās, ka naudas un laika trūkums nav paši galvenie iemesli. Pamatā sievietes aizbildinās ar to, ka viņas nezina, kas sejas ādai ir nepieciešams un piemērots. No vienas puses to varētu saprast – ieejot specializētā veikalā no kosmētikas plašā piedāvājuma, var sareibt galva. Kur nu vēl izvēlēties piemērotāko! Taču, no otras puses – ja sieviete seko līdz savam ādas stāvoklim, viņa var identificēt tās vajadzības vai pavaicāt viedokli speciālistam.

Atmetot ar roku, sak, domāšu par to, kad pienāks laiks, mēs pakļaujam sevi straujākas novecošanās riskam. To apstiprina arī dermatoloģe, Herbalife skaistumkopšanas eksperte Jūlija Levinsone. “Neregulāra sejas ādas kopšana ar laiku redzama vizuāli – sausa āda, pigmentācija, elastības zudums. Tas mūs var padarīt vecākas nekā esam patiesībā. Lai cīnītos ar aizbildinājumiem, sievietēm jārod motivācija un jāapzinās, ka skaistums var būt ilgstošs arī bez ķirurģiskas iejaukšanās, taču par tā saglabāšanu pienācīgi jārūpējas ik dienu,” uzsver Levinsone.

02-herbalife

Dermatoloģe Jūlija Levinsone uzskata, ka skaistas sejas ādas pamats ir atbilstoša kosmētika, uzturs un aktīvs dzīvesveids.

Lai izprastu, kādēļ jārūpējas par sejas ādu, atgādināšu, kā darbojas ādas šūnu atjaunošanās fabrika. Epiderma, jeb ādas virsējā slānis veic aizsargājošas funkcijas un tās virskārtu klāj atmirušu šūnu kārtiņa, kura pakāpeniski noārdās. Bez tam, nakts laikā uz ādas virskārtas nogulsnējas vielmaiņas gala produkti. Tātad – ādas attīrīšana no rītiem un vakaros ir OBLIGĀTS ādas kopšanas priekšnosacījums. Tas, cik skaista, gluda un tvirta būs ādas virskārta, ir atkarīgs no norisēm ādas dziļākos, jeb dermas slāņos. Šeit veidojas kolagēna un elastāna šķiedras, kuru atjaunošanās ir atkarīga no citām šajā procesā iesaistītajām šūnām. Šīm šūnām katru dienu ir jāsaņem attiecīga barība, kuras tās iegūst caur kapilāriem, kas ir saistīts ar organisma kopējo asinsrites sistēmu. Ar atbilstošu kosmētiku un uzturu mēs pabarojam šūnas, bet sejas kopšanas procedūras un aktīvs dzīvesveids ir nepieciešams asinsrites aktivizēšanai. Dienas laikā, kad āda saskaras ar ārējās vides ietekmi, tai ir svarīga aizsardzība, savukārt nakts laikā, kad notiek šūnu atjaunošanās procesi, ir būtiski tos stimulēt. Tāpēc nevajag par zemu novērtēt dienas un nakts kosmētiku. Ne velti pastāv daudzveidīgs kosmētikas iedalījums, mums atliek tikai izvēlēties konkrētam ādas tipam, vecumam un problēmai atbilstošāko.

Šajā ziņā apsveicama ir Herbalife iniciatīva – radīt tādu sejas kopšanas kosmētikas līniju, kas nodrošina sabalansētu uzturu ādai. Man ļoti simpatizē šāda zīmola pieeja, jo tikpat lielā mērā, cik organismam nepieciešamas uzturvielas normālai funkcionēšanai, tās nepieciešamas arī sejas ādai. Mums pašām ir grūti iedziļināties šajos jautājumos un izprast tieši kādas aktīvās vielas, mikroelementi, vitamīni tai vajadzīgi. “Lai sasniegtu maksimālu rezultātu, vienmēr ir svarīga kompleksa pieeja, un ādas barošana nav izņēmums. Tieši tāpēc Herbalife eksperti ir izstrādājuši pilnvērtīgu, vairāku etapu ādas kopšanas programmu. Tajā ir līdzekļi sejas attīrīšanai, tonizēšanai, mitrināšanai, īpašai un mērķtiecīgai sejas ādas kopšanai. Tas atvieglo sejas ādas ikdienas kopšanas rutīnu, kas ir būtiska jaunības, veselīgas un skaistas ādas saglabāšanā,” atzīmē Levinsone.

03-herbalife

Herbalife SKIN kosmētikas līnijas sastāvā ir 15 vitamīni, kā arī antioksidanti, augu sastāvdaļas, eļļas un ekstrakti.

Arī man pašai bija iespēja izmēģināt Herbalife SKIN līnijas produktus, par kuriem biju patīkami pārsteigta. Neuzbāzīgs, svaigs aromāts, viegla tekstūra, kas ātri uzsūcas. Katrs produkts ir numurēts to lietošanas secībā. It kā sīkums, taču ir brīži, kad patiešām noder. Rezultātu var novērtēt samērā ātri, jo īpaši mitrinošo efektu, kas ir būtiski šajā gadalaikā, kad mana sejas āda kļūst sausāka. Mani līnijas favorīti ir mitrinošs ikdienas losjons ar gaismu atstarojošām daļiņām, kas piešķir ādai mirdzumu un svaigumu. Patiesā sajūsmā esmu par attīrošo sejas masku ar piparmētru un mālu, kas vienlaikus attīra un sniedz ādai patīkamu atspirdzinājumu. Šī ir pirmā reize, kad pilnībā lietoju vienas līnijas produktus un atzīšos, kas tas ievērojami atvieglo manus ikdienas ādas kopšanas rituālus. Nekādu eksperimentu vai lieku tēriņu. Katrs produkts viens otru lieliski papildina un mana āda saņem visu, kas tai nepieciešams.

04-herbalife

Herbalife SKIN līdzekļi lieliski mijiedarbojas, pastiprinot viens otra efektu un sniedzot visaptverošu pretnovecošanās efektu.

Tomēr, lai cik izcila būtu kosmētika, liela nozīme ir uzturam. Tas, kā mēs ēdam, atspoguļojas ne tikai ķermeņa formās un svarā, bet arī ādas stāvoklī, tostarp sejas ādā. Diemžēl arī šajā jomā aptaujas dati nav iepriecinoši – 77 % Latvijas sieviešu ne vienmēr pievērš uzmanību tam, kā pārtikas produkti var ietekmēt viņu sejas ādas stāvokli. Jūlija Levinsone atzīmē: “Āda ir daļa no mūsu organisma un tai, lai izskatos veselīgi, ir vajadzīgas visas nepieciešamās uzturvielas. Ekstrēmas diētas, neveselīga pārtika un fizisko aktivitāšu trūkums bieži rada bālumu un liek sejas ādai izskatīties vecākai. Tāpēc, izvēloties pārtikas produktus, nepieciešams pievērst uzmanību to uzturvērtībai.”

Arī es pat pilnībā piekrītu šim viedoklim, jo ir vēl kāds aspekts, par ko nerunā skaistumkopšanas eksperte – tā ir iekšējā laimes sajūta. Kad mēs smaidām un esam laimīgas? Tad, kad jūtamies harmonijā ar savu iekšējo pasauli un ārējo veidolu. Ja tu pareizi ēdīsi, sportosi un kopsi sevi, tad arī jutīsies pacilāta, mīlēsi sevi un dāvāsi savu mīlestību apkārtējiem. Tas ir kā tāds iņ un jaņ, kas viens otru papildina, un kurš viens bez otra nekad nebūs pilnīgs.

 

No tags

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *