Ageless stils. Tavas personības atspulgs

 

Tulkojumā no angļu valodas ageless nozīmē “bez vecuma”. Tātad, tas ir stils, kas nav saistīts ar gadiem vai noteiktiem modes likumiem, bet gan atspoguļo nēsātājas personību.

Sabiedrībā pastāv daudz aizspriedumu saistībā ar ģērbšanās stilu noteiktā vecumā. Izplatītākie – nekāds mini, caurspīdīgas detaļas vai rozā krāsā pēc četrdesmit. Šobrīd, kad pamazām mainās attieksme pret vecumu, mainās arī priekšstati par to, kā sievietei pienākas vai nepienākas ģērbties attiecīgos gados. Pēc manām domām, vienīgais, no kā ir jābaidās, – neiestrēgt kādā konkrētā, senākā savas dzīves posmā. Tas notiek neapzināti, un parasti tas ir periods, kas saistās ar labām atmiņām. No malas šāda sieviete var izskatīties pat nedaudz komiski, kā to smejoties apzīmēja viena mana paziņa – “ kā padzīvojusi draiskule”.

Tāpēc, ja vēlies izskatīties stilīgi ikvienā vecumā, – EJ LĪDZI LAIKAM.

Tas nenozīmē, ka akli jāseko līdz modes tendencēm. Vienkārši ņem vērā tās pārmaiņas, kas notiek ar tevi. Mēs taču iekšēji maināmies nepārtraukti, un tam jāatspoguļojas arī ārēji. Tāpēc šodien nevajadzētu ģērbties tieši tāpat kā pirms desmit gadiem. Protams, tu vari saglabāt kādas tā laika iezīmes savā stilā, ko šobrīd kā reiz piedāvā modes tendences, taču tas nedrīkst būt kā copy-paste no tavām senajām fotogrāfijām. Ja tas tā ir, tad problēmas sakne ir dziļāka, jo tu esi iestrēgusi starp iekšējo un reālo gadu skaitu, nejūtoties komfortabli.

Tu = tavs stils

Mēs ļoti daudz varam pateikt par cilvēku vadoties no viņa vizuālā veidola. Veidojot interviju ciklu ar dažāda vecuma sievietēm, mēģinājām nodefinēt – kas ir skaista sieviete. Viedokļi atšķīrās, tomēr vairums atzina – tas nav saistīts tikai ar ārējo veidolu, bet vairāk ar iekšējo būtību. Kā saka aktrise un režisore Ināra Slucka: “Tā ir kaut kāda rakstura šķautne, brīvība, nelikšana sevi rāmjos.” Tas nozīmē, ka mums jāļauj sev būt tādām, kādas esam, tātad – iekšējai būtībai vajadzētu būt harmonijā ar ārējo veidolu.

01-stils

Es pati esmu tā dēvētā eklektiskā stila piekritēja, par ko agrāk pārdzīvoju, jo manā skapī nekad nav bijusi kāda noteikta kārtība. Apģērbu izvēlos diezgan haotiski, atkarībā no konkrētā brīža noskaņojuma. Lai cik daudz kleitu un svārku nebūtu manā skapī, ērtāk jūtos biksēs. Jā, es vēlētos būt sievišķīgāka, taču nevaru to veidot mākslīgi. Es nespēju iet pret savu būtību, jo zinu, ka apģērbā, kurš maskē manas izjūtas, nejutīšos komfortabli. Iespējams, kādā brīdī jutīšos citādi, bet šobrīd ieklausos sevī. Tāpēc nevajag censties kādu kopēt. Tas tikai signalizē par to, ka ar apģērbu, aksesuāriem un grimu tu maskējies un bēdz pati no sevis.

Klasiska elegance – visiem dzīves gadījumiem

Ja es galīgi nevaru izdomāt ko vilkt mugurā, tad klasika vienmēr būs risinājums dažādās situācijās. Man ļoti tuva ir franču elegance, kas ir brīva un nepiespiesta, tajā pat laikā interesanta, ar savu stila odziņu. Grāmatā Kā būt parīzietei vienmēr un visur teikts: “Parīzietes firmas zīme – tas ir kāds īpašs tērps vai maģisks aksesuārs – viena būtiska aci piesaistoša detaļa, kas padara koptēlu pabeigtu. Vienalga, vai tas ir brīnišķīgs trencis, šikas augstpapēžu kurpes vai ādas rokassomiņa, tas ir dārgums, par kuru jārūpējas, bet galvenokārt tas ir jāvalkā.” Tāpēc ir vērts ieguldīt līdzekļus kādā patiešām labā lietā, kas būs kā “ierocis šaušanas gatavībā”, radot sajūtu, ka esi perfekti tērpta un nevainojama.

una ulme

Atbrīvojies no vecā

Lai arī savā būtībā esmu krājēja tipa cilvēks, skapja revīziju veicu vismaz divas reizes gadā. Tam ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, es sev atviegloju dzīvi. Lietas, kuras nenēsāju, tikai aizņem vietu un paildzina ģērbšanās procesu brīžos, kad jau tā nav laika, tādējādi radot papildus stresu. Beidzot esmu sapratusi, ka domām “gan jau kādreiz uzvilkšu” nav reāla seguma. Ja lieta stāv skapī vairākas sezonas, tā ir novecojusi morāli, un ar šādām pārdomām mēs sevi tikai mānām. Otrs ieguvums no revīzijas – telpas atbrīvošana jaunām lietām gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Esmu pamanījusi likumsakarību – kad esmu atbrīvojusies no vecām lietām, jaunās pie manis atnāk dažādos veidos, pat brīžos, kad to šķietami nevaru atļauties. Tas zināmā mērā atbrīvo vietu arī jauniem notikumiem. Gluži kā tajā teicienā: “Kamēr neesi aizvēris vienas durvis, neatvērsies nākamās.” Treškārt, – jaunu lietu ienākšanu garderobē pavada patīkamas emocijas, kas liek man justies labāk, ikreiz tās uzvelkot. Un visbeidzot – tā kā lietas ārā nemetu, bet atdodu labdarībai, tad ceru, ka tās turpinās savu mūžu un priecēs vēl kādu citu.

Rezumējot uzrakstīto – drēbes visuzskatāmāk atspoguļo to, vai tev ir raksturīgi pieķerties pagātnei, tās notikumiem un atmiņām vai arī tu jūties harmonijā ar sevi.

Nekādas konkrētas receptes, kā iegūt šo harmoniju, nepastāv. Vienīgais, ko varu teikt, – ļaujies,  nebaidies no citu viedokļa, uzdrošinies eksperimentēt.  Tikai tā tu nonāksi līdz patiesībai. Tas ir ļoti interesants, aizraujošs un radošs process.

Foto: Filips Smits

Make up: Jeļena Kaņuka

 

 

2 Responses
 • Sanita
  decembris 14, 2016

  Man vienmēr ir ļoti simpatizējusi Una. Apbrīnoju šo sievieti- jo no viņas izstaro tāda harmonija ar sevi….Šo rakstu vajadzētu izlasīt ikvienai sievietei- lai saprastu vienkāršo patiesību, kā atrast līdzsvaru savam iekšējam ES un ārējam veidolam. Viss ir tik vienkārši-NEBAIDĪTIES…..Paldies, ka iedvesmoji mani….
  Paldies, ka iedvesmo sievietes uzdrīkstēties…..Paldies par to, ka Tu esi…..

  P.S. Lai visiem kluss un svētīts šis svētku gaidīšanas laiks….

 • Māra
  decembris 14, 2016

  Ja jāizvēlas, tad šis laikam būs raksts, kas visvairāk iespiedies atmiņā, jo guvu sev vienu, bet ļoti noderīgu atziņu (kuru gan neatklāšu, jo jābūt jau kādam noslēpumam arī) 🙂 Un tās sarkanās kurpes….
  Bet ikdienā, man lielāks iedvesmas avots ir Unas instagram profils 🙂 Tam uzcītīgi sekoju līdzi 🙂 un no turienes – terases, Raiskums, lēcas, Louboutin…. un noskaņa kopā… 🙂

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *