Skaistums slēpjas dažādībā

Foto: Liene Pētersone

Zīmola Mini Mode izveidotāja Kristīne Līpiņa ir pašpietiekama sieviete. Viņa uzskata, ka galvenais pārmaiņu motivators ir patiesa vēlēšanās.

Dažādi ceļi līdz vienam rezultātam

Sievietē vispirms mani uzrunā attieksme pret dzīvi, pret lietām un tas, kā viņa redz pasauli. Tas parādās sievietes uzvedībā. Viņa var vienkārši iet, sarunāties, nebūs svarīgi ne parametri, ne vecums, bet simpatizēs attieksme un pozitīvisms. Mēs varam daudz ko mainīt, bet, ja nevaram, jāmaina attieksme. Es šajā ziņā ļoti cenšos ar sevi strādāt – katru no mums kaut kas mēdz kaitināt, tāpēc es cenšos mainīt attieksmi, lai tas tā nebūtu, lai mani nekas neaizskartu. Tas man izdodas ar dažādiem sevis pārliecināšanas veidiem.

Es cenšos atcerēties, ka trīs plus divi ir pieci un arī četri plus viens ir pieci. Abi rezultāti ir vienādi, bet sasniegti ar dažādiem saskaitāmajiem. Tāpat ir ar dzīvi. Ne vienmēr tieši tas, kā es to redzu, ir pareizākais, var būt pareizi arī tā, kā cits to redz. Tāpēc cenšos neieciklēties uz savu taisnību. Ar gadiem saproti, ka cilvēki ir ļoti dažādi un tajā dažādībā ir ne tikai tas, ka mani kaut kas kaitina, bet arī skaistums. Kad kādu iepazīsti un ieraugi, cik viņš ir interesants ar to, ka ir citāds, ka redz lietas citādi. Jo vairāk cilvēku iepazīsti, jo labāk saproti, ka apkārtējo ūnikums slēpjas tieši dažādībā. Un tas ir forši.

KL1

Mirklis no fotosesijas izstādei “Beauty is ageless” ar stilisti Ivetu Vecmani.

Vēlēšanās kā motivators

Pārmaiņas vajag sākt katram pašam ar sevi. Traģēdija daudziem sākas tad, ja galvenā dzīves vērtība ir ārējais izskats un tas ir augstākais punkts, ko sasniegt. Tad kritiens lejā var būt diezgan briesmīgs, jo jaunība ir pārejoša parādība. Tāpēc cilvēkiem būtu vēlams saskatīt, izkopt un bagātināt savu iekšējo pasauli. Interesēties par jauno, pieņemt citādo un saprast, ka tas ir aizraujoši. Tādā veidā tu bagātinies, un, zūdot ārējam spožumam, parādīsies citā kvalitātē. Gluži tāpat kā attiecībās: kad rozā brilles nokrīt, ir viens attiecību līmenis, pēc tam nākamais, un, ja pajautātu, vai vēlas atpakaļ to rozā briļļu periodu, šaubos, vai kāds to gribētu. Tāpēc, ka cilvēks ir izaudzis līdz citai kvalitātei. Bagātinot sevi, viņš kļūst interesants ne tikai iekšēji, bet arī ārēji. Tas ir darbs ar sevi un vēlēšanās. Mēs nevaram piespiest sevi vēlēties, ja iekšēji tās nav. Ja to dara ar varu, rezultāta nebūs. Ir jāatrod motivators, kāpēc to grib vēlēties. Vēlēšanās ir galvenais dzinulis it visā.

Saglabāt savu pamatkodolu

Neatkarīgi no vecuma sievietei jābūt pašpietiekamai, lai viņai būtu sava nodarbošanās, savas intereses un sava privātā dzīve – lai attiecību statusa maiņa neietekmētu dzīves kvalitāti. Protams, tas atstāj iespaidu, bet pamatkodols saglabājas. Turklāt pašpietiekamas sievietes mazāk apnīk un ir interesantas apkārtējiem. Ar šādu sievieti ir, par ko parunāt, viņa nav kā tukša grāmata. Viņai ir savs viedoklis, un cilvēkam blakus ir iespēja caur to bagātināties.Tā izpaužas tā pašpietiekamība. Lai sievietes dzīve ir piepildīta un nav visu laiku jāskatās, ko vīrs dara, lai nav jādzīvo sava vīrieša dzīve viņa vietā. Upurēšanās nav tas pats, kas mīlestības un rūpju izrādīšana. Nevajag krist galējībās un pazaudēt sevi. Tā pazaudēšanās otrā cilvēkā ir diezgan izteikta sevis nemīlēšana. Taču ne vienmēr to visas sievietes līdz galam saprot.

KL2

Izstādes “Beauty is ageless” kopā ar uzņēmēju Igo Japiņu uz T/C SPICE direktori Ivetu Lāci.

Disciplīna katru dienu

Protams, nevar ārējo izskatu atstāt novārtā, citādi nevarēsi justies pārliecināta iekšēji. Visam jābūt harmonijā. Tas miers iestājas, tikai attiecīgi strādājot ar sevi – jo vairāk gadu, jo lielāks darbs. Tā ir disciplīna. Es daudz sportoju, tāpēc mazāk naudas atstāju skaistumkopšanas salonos. Viens no ļoti lieliem motivatoriem ir paskatīties vannasistabas palielināmajā spogulī. Ja ne visai patīk tas, ko redzi, aizej noskrien piecus kilometrus, atskrien atpakaļ un vēlreiz paskaties spogulī. Pazudīs gan krunkas, gan nogurums, un efekts saglabāsies četras stundas kā minimums.

Sports ir mana meditācija, kam es pieeju ļoti plānveidīgi, izvirzot fiziskos treniņus kā vienu no prioritātēm, kā darbu. Ja es tā nedarītu, VIENMĒR atrastos iemesli, kāpēc es kaut ko nevaru izdarīt. Tā ir ļoti liela pašdisciplīna. Skrienot es visu ko izdomāju, izskrienu ārā savu stresu un kļūstu reāli laimīgāka.

Ja nav, ko elpot, jātiek ārā

Man ir ļoti svarīgi, lai es darītu to, kas patīk, lai ir harmonija ģimenē. Es nevaru būt pilnvērtīga bez šīs harmonijas izjūtas. Ir sievietes, kuras var dzīvot nesakārtotā vidē vai attiecībās, es tā nevaru. Ja man to vidi neizdodas sakārtot, es bēgu prom. Ne tā, ka uz karstām oglēm, bet es izdaru visu savai iekšējai atskaitei, lai varētu pateikt – izmēģināju visu, mana sirdsapziņa ir tīra. Ja es šeit uzkavēšos, tā būs manas dzīves izšķērdēšana.

Laiks mums ir ierobežots. Tā ir sava veida drosme – aiziet prom no kaut kā zināma. Bet, ja tev tajā zināmajā ir tāda sajūta, ka vairs nespēj paelpot, tāpēc ka tevi neapmierina notiekošais, bet no savas puses vairs neko nevari ietekmēt, tad jātiek no tā ārā, lai varētu ievilkt svaigu gaisu.

Pietuvoties dabas ritmam

Es kādreiz ļoti mēdzu plānot nākotni, taču esmu sapratusi, ka paši visu saplānot nevaram. Dzīve ievieš savas korekcijas, tāpēc esmu to visu palaidusi vieglāk, vairāk ļaujos. Es ļoti ceru, ka turpināšu būt fiziski aktīva, turpināšu ceļot, varbūt kaut kad mazāk strādāšu, man būs vairāk brīva laika sev. Šodien tā dzīve, salīdzinot ar mūsu vecāku dzīvi, ir tik intensīva. Tas temps ir tik ļoti ātrs, ka mēs konkrētā laika posmā varam paspēt tik daudz, cik mūsu senči pirms simts gadiem pat iztēloties nespēja. Tas ir forši, bet vienlaikus tas paņem ārkārtīgi daudz laika, un šķiet, ka dzīve sapresējas. Tāpēc ir vērtīgi reizēm apgulties pļavā un paskatīties debesīs, kā spāres lido un daba rit savu gaitu, dzīvo savā ritmā, kad nekas nenotiek ne ātrāk, ne lēnāk. Man gribētos pietuvoties dabas ritmam. Es ceru, ka man ar laiku tas izdosies.

Audiovizuālā izstāde “Beauty is Ageless” aplūkojama T/C SPICE pie INFO centra līdz 16.10.

Teksts: Una Ulme

Foto: Liene Pētersone, Ilmārs Znotiņš

Stils: Iveta Vecmane

Matu sakārtojums: Rīga TOP Hair

Vide: Interjera salons IMAGEHOUSE

 

No tags
5 Responses
 • simona
  novembris 30, 2016

  Patika šis raksts. Un vispār šis blogs ir interesants un mūsdienīgs 🙂

 • Anete
  decembris 14, 2016

  Jauki un iedvesmojoši!

 • Zan
  decembris 14, 2016

  Paldies, ka raksti par Sievietēm. Ir aplam-netaisni lūgt izvēlēties labāko rakstu, jo katrs no tiem ir citādāks un nebūt sliktāks par pārējiem. Iedvesmas dzīvē netrūkst, bet slotiņas acu notīrīšanai gan. Kad visiem zināmas patiesības tiek pateiktas no Sievietēm, kuras gribas cienīt par to noieto ceļu pretī zvaigznēm, domās iezogas “eu, bet točna!”, gribas cerēt, ka varbūt-kādu-dienu arī man sanāks tās aizskart, pat ja nāksies pastiepties pirkstgalos.

 • Arita
  decembris 15, 2016

  Skaistumam nav noteikta standarta. Katra cilvēka acīs skaistumam ir dažādas definīcijas. Katram sava..

  Visvairāk man patika teikums “trīs plus divi ir pieci un arī četri plus viens ir pieci”. Cilvēki ir dažādi un arī viņu izpratne un uzskati ir daudzveidīgi. Tāpēc cits par citu nevar būt labāks vai sliktāks (pareizs/nepareizs), tikai tāpēc, ka viņu domas un viedokļi nesakrīt.

  Galvenais ir meklēt Sevi, kas patiešam esi vai arī vēlies būt. Atrodot sevi, Tu kļūsti pašpietiekams, pašpārliecināts un, galu galā. pa īstam laimīgs.. 🙂

 • Una
  decembris 16, 2016

  Jauks raksts!

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *