Nekad neapstāties. Intervija ar ESPA dibinātāju

ESPA dibinātājai Sūzanai Hārmsvērtai (Susan Harmsworth) ir 72 gadi. Neliekuļošu, sakot, ka viņai var dot ievērojami mazāk. Un ne tikai ārējā izskata dēļ. Dzīvesprieka un enerģijas Sūzanā ir tik daudz, ka no tās spēj uzlādēties arī apkārtējie. Biju gatavojusies intervijai, bet tā arī jautājumos neieskatījos. Savā vienkāršībā Sūzana sarunu spēja pārvērst draudzīgā pačalošanā. Kad pēc pēdējā jautājuma par viņas laimes formulu jau grasījos izslēgt diktofonu, Sūzana pieliecās man tuvāk un čukstus bilda: “Un, protams, svarīgs ir arī sekss.” Mēs abas smējāmies, un nobeigumā viņa noteica: “Man šajā ziņā problēmu nekad nav bijis!” Vēl tikai piebildīšu, ka Sūzanas vadītā ESPA industrija ar 600 spa centriem 60 valstīs kļuvusi par pasaules spa nozares līderi.

01-sjuzija

Kustība kā nepieciešamība

“Pēc gadiem sešdesmit vingrošana ir nepieciešamība. Es kustos katru dienu. Ja to nedarītu, man nebūtu spēka un enerģijas. Tas vienkārši ir jādara. Katru rītu sāku ar aptuveni 20 minūšu garu vingrojumu un stiepšanās kompleksu. Esmu savās mājās iekārtojusi sporta zāli ar TRX piekaru sistēmu un divas reizes nedēļā darbojos kopā ar treneri. Spēka treniņus veicu no rītiem, jo tas uzlādē. Vakariem labāk der mierīgas nodarbības, piemēram, joga, lai tas neietekmē miega kvalitāti. Man ļoti patīk vingrojumi ūdenī, tāpēc ierīkoju baseinā body bike riteni un minos ar to ūdenī. Peldos visu cauru gadu, arī ziemā. Lai varētu darīt to, ko daru, man ir ļoti svarīgi būt veselai.”

Katram dzīves posmam savi uzdevumi

“Kad biju jauna, cilvēkiem vairāk patika ekstrēmas lietas. Viss bija ekstrēms – sports, diētas, taču es nedomāju, ka tas der ilgtermiņā. Es skatos uz savu dzīvi pa posmiem – katrā periodā ir savi mērķi un uzdevumi. Šobrīd man pats svarīgākais ir mācīties palikt pozitīvai un būt pateicīgai par to, kas man ir. Tas ir ļoti būtiski, jo viss var mainīties vienā dienā – tu nekad nezini, kurā mirklī kas var atgadīties. Visiem ir traumas un traģēdijas, tā ir daļa no dzīves, taču, tikai iemācoties būt pateicīgiem un beidzot uztraukties par to, kā mums nav, spēsim izbaudīt dzīvi.”

Atteikties no negatīviem cilvēkiem

“Par laimi, man ir ļoti laba enerģija, jo pirms kāda laika pieņēmu lēmumu atteikties no negatīviem cilvēkiem savā dzīvē. Mums visiem ir problēmas, taču tāpēc mēs nedrīkstam kļūt negatīvi. Cilvēki, kas iztukšo, atņem man enerģiju, man nav vajadzīgi. Kad saskaros ar dusmām vai negatīvu attieksmi, cenšos neatreaģēt ar to pašu, bet saglabāt mieru, jo saprotu, ka tā ir šī cilvēka problēma, ne manējā. Vienalga, cik slikti jūties, jāturpina būt pozitīvam, skatīties uz priekšu un mācīties.”

Ēdiens un veselība

“Sekoju līdzi tam, ko ēdu, un šobrīd pilnībā esmu atteikusies no cukura. Lietoju uzturā daudz dārzeņu un cenšos neēst vakarā. Nelietoju termiski neapstrādātu pārtiku pēc četriem pēcpusdienā, jo gremošanas sistēmai vakarā to ir grūti pārstrādāt. Gaļu ēdu, bet aptuveni reizi nedēļā, un man ir būtiski, no kurienes tā ir nākusi.

Neatbalstu haotisku vitamīnu un uztura bagātinātāju lietošanu. Reizi divos gados veicu speciālas analīzes, kurās atspoguļojas, kādi vitamīni un minerālvielas dotajā brīdī organismam trūkst. Tā var atrisināt ļoti daudzas problēmas, kas saistītas kā ar veselību, tā pašsajūtu. Piemēram, viens no depresijas cēloņiem ir cinka un magnija trūkums, ko, dzerot nervu zāles, neatrisināsi. Ir jāmaina ēdienkarte un uzturs jāpapildina ar trūkstošo. Šobrīd papildus lietoju D3 vitamīnu, cinku un zivju eļļu. Zinu, ka daudzi tagad šausmās saķers galvu, bet es nelietoju kosmētiku ar saules aizsargfiltriem. Vienkārši esmu uzmanīga ar atrašanos saulē.”

03-sjuzija

Elpošana, joga un spa

“Elpošanas vingrojumiem manā dzīvē ir milzīga nozīmē. Elpoju dziļi, caur vēderu. Tas nomierina, atbrīvo no stresa un uztraukuma. Iegūt iekšējo mieru un sakoncentrēt enerģiju palīdz joga nidra prakse. Tas viss ir ļoti būtiski, it sevišķi esot biznesā. Mūsdienu cilvēki vispār ir ļoti saspringti, kas atspoguļojas sejā, tāpēc atslābināšanās ir nepieciešama. Uz to ir arī vērsta mūsu spa filozofija, kas atbalsta holistisku pieeju ķermenim, prātam un garam relaksējošiem mērķiem.

Pati uz saviem spa neeju (smejas). Zinu, ka tas tikai radīs apkārtējos uztraukumu. Mana miera osta ir manas mājas, un masāžas speciālists nāk pie manis. Manos gados masāža ir nepieciešamība, it sevišķi pēc lidojumiem. Mājās cenšos iespēju robežās nelietot tehnoloģijas un iesaku to darīt arī citiem, ir sevišķi vakarā. Zilā gaisma organismam signalizē, ka ir diena, un tas traucē iemigt. Tāpēc – nekādu tehnoloģiju guļamistabā!”

Lieliska izskata noslēpums

“Es vienmēr uzsveru, ka mēs nevaram būt agresīvi attiecībā uz savu ādu. Tāpēc es neatbalstu spēcīgus pīlingus, mikrodermabrāziju, lāzerprocedūras, fillerus, jo tas viss izjauc ādas balansu. Man pašai ir stingra āda, ko lielā mērā izdevies saglabāt, pateicoties sejas eļļām, ko lietoju jau kopš 20 gadu vecuma. Papildus izmantoju koncentrētus serumus, kas darbojas dziļākā šūnu līmenī, un mitrinātājus, kas palīdz noturēt ādā nepieciešamo mitruma līmeni. Liela nozīme ir pareizai kosmētikas uzklāšanai pa sejas masāžas līnijām. Daudz ko var panākt ar sejas masāžām un sejas fitnesu, kas vērsts uz saspringto muskuļu atbrīvošanu. Ja muskuļi ir savilkti, tie nefunkcionē pareizi – šūnām nepiekļūst skābeklis, āda tiek slikti apasiņota un paātrinās novecošanās procesi.

Varu sievietēm atklāt noslēpumu – regulāras sejas fitnesa nodarbības ļaus atbrīvoties no vismaz desmit gadiem izskatā! Šobrīd šāda pieeja tiek dēvēta par slow aging, kas atbalsta lēnu, bet dabisku novecošanās procesu. Kamēr esi jauns, es neieteiktu aizrauties ar pārmērīgu kosmētikas lietošanu, it sevišķi attiecībā uz anti age produktiem. Jo ādai vairāk dod, jo tā vairāk prasa, līdz ar to dabiskie atjaunošanās procesi palēninās. Tādējādi sieviete pati sev rada problēmu vēlākam laikam. Attiecībā uz sejas procedūrām atbalstu relaksējošas, limfu drenējošas un liftinga masāžas tehnikas.”

02-sjuzija

Dabiska novecošana pret plastisko ķirurģiju

“Es neatbalstu nekāda veida iejaukšanos dabiskos procesos. Starp citu, plastiskās ķirurģijas segmentā ir sākusies lejupslīde, kas liecina par to, ka cilvēki pamazām atgriežas pie dabiskām vērtībām. Ja veiksi ādas nostiepšanu savos 50 gados, tas neapstādinās ādas novecošanos, un pēc pieciem gadiem atkal būs nepieciešama šī procedūra. Tāpēc visas Holivudas zvaigznes izskatās vienādi.

Tagad, kad saprotam, ka ķīmijai ir daudz blakusefektu, aktualizējas interese par dabiskās kosmētikas segmentu. Kad runāju par to ar žurnālistiem pirms desmit gadiem, nevienu tas neinteresēja. Tagad situācija mainās, jo sabiedrība kļūst izglītotāka. Strādājot pie ESPA dabiskās kosmētikas līnijas, tiekos ar ārstiem, zinātniekiem, strādājam pie augu cilmes šūnu izpētes. Inovācijas strauji ienāk šajā nozarē, un dabiskas sastāvdaļas spēj dot tieši tādu pašu rezultātu kā ķīmiska produkcija. Es pati visu mūžu lietoju dabisku kosmētiku un esmu lielisks piemērs tam, ka tā strādā.

Bet, lai arī ko liksi uz sejas, visam pāri ir iekšējās izjūtas – ja būsi laimīga, tad jutīsies komfortabli savā ādā. Te man atkal jāatgriežas pie holistiskās pieejas: ēdiens, kustības, pašsajūta – tas viss ir redzams, jo āda ataino iekšējās sajūtas.”

Darbs

“Es mīlu to, ko daru, tāpēc esmu ļoti laimīga. Tajā pašā laikā strādāju smagi, bet mūsu dzimtas sievietes ir bijušas spēcīgas jau vairākās paaudzēs. Arī darbā noteicošais ir pozitīva attieksme. Ja katru rītu noskaņosim sevi pozitīvi, iesim uz priekšu.

Darbā un komunikācijā ar apkārtējiem man ļoti būtiska ir tolerance. Pagātne, aizvainojums un dusmas ir jālaiž vaļā, jo tas traucē attīstībai. Katru rītu desmit minūtes veltu darbu saplānošanai pēc prioritāšu principa un vienmēr sāku ar grūtāko. Tad atlikusī dienas daļa būs brīvāka, kas ļaus sasniegt vairāk. Nekad sapulci vai sarunu neatstāju bez pierakstiem, taču joprojām daru to uz papīra. Tehnoloģijas nomāc radošumu.”

Laimes formula

“No vienas puses, man ir viegli runāt, jo pietiek līdzekļu savu vajadzību īstenošanai. Taču ļoti daudz ko mēs varam izdarīt lietas labā ar daudz mazākiem resursiem. Ja slikta pašsajūta ieilgst, jāsāk ar sava režīma sakārtošanu un kustībām. Kaut vai gara pastaiga ārā katru rītu. Ķermenim patīk noteikts ritms. Pārmaiņas vēlams sākt pamazām, maziem solīšiem, neizvirzot sev uzreiz pārāk augstas prasības.

Vajag izaicināt savu prātu, būt kopā ar jauniem cilvēkiem, iedvesmoties no viņiem! Tas ir pēdējais, ko es gribētu, – atrasties kopā tikai ar veciem cilvēkiem, tas nav dabiski. Protams, vajag sava vecuma draugus, bet ne tikai. Pats galvenais, lai apkārt ir pozitīvi cilvēki, tādi, kurus vēlies redzēt un satikt. Tā arī ir mana laimes formula – būt pateicīgai par to, kas man ir, priecāties par cilvēkiem, kas ir apkārt, vienmēr turpināt iet uz priekšu un nekad neapstāties!”

 

 

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *