Irisa Apfela:”Stils ir attieksme”.

Leģendārajai stila ikonai, interjera dizainerei un uzņēmējai Irisai Apfelai drīz paliks 94, taču kāda gan tam ir nozīme? Viņas radošā pieeja personiskajam stilam ir apbrīnas vērta, kas sajūsmina un iedvesmo.

Irisu Apfelu nevar nepamanīt. Par viņas vizītkarti kļuvušas milzīgās apaļās brilles – jo lielākas, jo labāk. Agrā jaunībā, kad Irisu pieņēma darbā apģērbu veikalā, tās īpašniece viņai teikusi: “Tu neesi un nekad nebūsu skaista, toties tev ir kas daudz labāks. Tev ir stils.” Citām sievietēm Irisa stilu iesaka veidot caur sevis iepazīšanas prizmu, jo tikai tādā veidā var saprast, ko vari atļauties un ko labāk nekad nevilkt mugurā. “Personiskais stils ir attieksme, attieksme un vēlreiz attieksme. Vispirms jau tev jāattīsta sevi; tas, protams, prasa daudz laika un nav nemaz tik vienkārši. Daudzas sievietes par to uztraucas, taču veltīgi! Labāk reizēm apģērbties slikti, nekā par to nervozēt. Ja vēlies eksperimentēt, dari to, – neviens neliek cietumā par nepiemērotu svārku izvēli. Pats galvenais, manuprāt, būt laimīgai,” atzīst Apfela.

iris-kate spade2

Stila ikona uzskata, ka mums nav jācenšas izskatīties kā supermodelēm no glancētiem žurnāliem, bet katrai sievietei jābūt viņai pašai. Vēl viens Irisas vitalitātes noslēpums ir prasme sevi nodarbināt. “Kad tev ir pienākumi, – prāts ir aizņemts, un nav laika čīkstēt. Ļoti nozīmīgi būt aktīvam. Esmu laimīga, ka savos deviņdesmit man ir tika daudz lietu, ar ko nodarboties!” Irisa pasniedz modes mācību kursu Teksasas universitātē, viņas pēdējie projekti ir make up kolekcija, kas tapusi sadarbībā ar zīmolu MAC, rotaslietu kolekcija Rara Avis by Iris Apfel, izstrādāts arī briļļu dizains sadarbībā ar Eye Bobs. Savukārt pati Irisa Apfela tikko ir kļuvusi par zīmolu Kate Spade un Alexis Bittar reklāmas seju.

Stila izjūta ir Irisas gēnos, – viņas mātei piederējis modes veikals, un viņa darinājusi īpašas rotaslietas Apfela, pretstatā mātei, pārāk lielu uzmanību skaistumam nepievērš. Kosmētiku viņa lieto pavisam nedaudz, iztiekot ar acu ēnām un viegli sārtu. “Novecot skaisti, – tas nav stāsts par smagnēju make up un pārlieki biezu pūdera kārtu, kas izceļ krunkas un nedara jaunāku. Šajā ziņā es piekrītu Koko Šanelei, kura izteikusies, ka nekas nepadarot sievieti vecāku, kā izmisīga cenšanās izskatīties jaunākai. Manuprāt, sieviete var būt pievilcīga jebkurā vecumā.”

iris - alexis - bittair1

Irisa Apfela principiāli neatbalsts plastisko ķiruģiju, kas, viņasprāt, ir sāpīgs, dārgs un nevajadzīgs process. “Labāk to naudu ieguldīt zināšanās. Tik un tā neviens taču nedomās, ka tev ir 32. Tad kāda tam visam vispār ir jēga?!” Savu dzīvesveidu Irisa nebūt neuzskata par veselīgu, vienīgais, ko viņa nemīl, ir trekns ēdiens, kūkas un ātrās uzkodas. Apfelai joprojām patīk iemalkot vīnu, savulaik viņa bijusi arī kaislīga smēķētāja, izpīpējot līdz pat 4 paciņām dienā. Atmest šo paradumu neesot bijis viegli, un tolaik Irisa strauji pieņēmusies svarā. “Diētas ārsts man teica, lai pārstāju lietot alkoholu, uz ko es viņam atbildēju: smēķēt es nedrīkstu, dzert un ēst – arī nē, tad jau labāk būt mirušai,” smejoties atceras Irisa. Attiecībā uz uzturu šarmantā kundze atbalsta principu “mazāk ir vairāk”. Viņa ir pārliecināta: ķermenis zināmā mērā līdzinās automašīnai, – ja tajā liesi neatbilstošu degvielu, tā uz priekšu nekustēsies. Irisa Apfela atzīst, ka mīl nevis tendences, bet tradīcijas. Kopš viņa atradusi savu neko vairs būtiski nemaina. “Tas nenozīmē, ka es nemainos, bet stila veidošanā arvien vados pēc pašas izjūtām.”

Ar katru gadu Apfelas stila ikonas statuss kļūst arvien spēcīgāks un tikko uz kinoekrāniem iznākusi dokumentālā filma par šo leģendāro personu.

Izmantota informācija no style.com, thecoveteur.com, intothegloss.com

Foto: Kate Spade/Facebook,

 

No tags

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *