5 pieturvietas Pērnavā, kur patverties no drūmā rudens

Lai arī Latvijā ir daudz skaistu atpūtas vietu man patīk sajūta, kad šķērsojot robežu nokļūstu citā valstī. Kaut vai tepat kaimiņos. Pēdējā gada laikā jau trešo reizi atgriežos Pērnavā, tāpēc padalīšos ar vietām, kas man šeit šķiet apmeklēšanas vērtas.

1. Bezsvara stāvoklis ūdenī

floatings

Estonia Resort Hotel & SPA iespējams izbaudīt fantastisku floutinga pieredzi. Īpašā floutinga telpā atrodas baseins, kurā sāls koncentrācija ir tikpat liela Nāves jūrā – 33%. Tas nozīmē, ka ķermenis uz ūdens virsmas turas bez fiziskas piepūles. Šādā veidā  iespējams sasniegt absolūtu relaksācijas stāvokli un aizverot acis pārņem sajūta, it kā ķermenis aizpeld izplatījumā. Interesanti, ka atrodoties šādā stāvoklī, mūsu smadzenes pieņem lēmumu, ka pienācis laiks atpūsties, tāpēc ķermenis tam ļaujas un prāts atslēdzas. Bez tam, Nāves jūras sāls ir labi pazīstams ar savām ārstnieciskajām īpašībām – tam piemīt antibakteriāls un attīrošs efekts, spēja absorbēt un izvadīt no ķermeņa toksīnus, uzlabot vielmaiņu un stiprināt imunitāti. Floutinga telpa nav iekļauta SPA centra piedāvājumā (par to papildus jāmaksā €9), kas dod iespēju izbaudīt šo bezsvara stāvokļa sajūtu vienatnē. Noteikti ieteiktu šo pieredzi izbaudīt tiem, kas neprot peldēt, jo tas dod iespēju atbrīvoties no bailēm un ļauties ūdenim. Iespējams, tas kalpos par stimulu apgūt peldētprasmi.

Plašāk: https://www.spaestonia.ee/resort/en/spa-and-sauna-centre/dead-sea-pool/

2. Saule ziemā

08-parnu

Saules gaisma ir enerģijas un prieka avots, kas tumšajos rudens un ziemas mēnešos tik ļoti pietrūkst! Tāpēc esot Pērnavā, iesaku iegriezties viesnīcā Hedon SPA&Hotel, kur pirms ieejas SPA zonā izveidota īpaša saules istaba. Vienā telpas stūrī izvietotās lampas imitē visu dabiskās saules gaismas spektru. Atlaižoties pludmales krēslos piemirstas, ka ārā ir tumšs, drūms un auksts laiks, jo sajūta ir kā saulainā dienvidu kūrortā. Pietiek šeit pavadīt kaut 10 minūtes, lai uzlabotos garastāvoklis un aizmirstos ikdienas rūpes. Šeit ieteicams atpūsties arī pirms SPA procedūrām, jo tad to efekts būs vēl labāks. Pašā SPA zonā izvietotas vairākas pirtis, baseins ar kaskādēm un zemūdens masāžu, bērnu baseins, kā arī neliela floutinga zonā, mazāka nekā Estonia Resort & SPA, taču ar tieši tādu pašu iedarbības efektu. Par papildus samaksu (€10) var saņemt arī īpašu maciņu ar visiem SPA apmeklējumam nepieciešamajiem kosmētiskajiem līdzekļiem.

Plašāk: https://www.hedonspa.com/en/spa/hedon-spa-sun/

3. Vakariņas ar šefu

 

05-parnu

Par labāko Pērnavā tiek uzskatīts Rannahotel viesnīcā esošais a la carte restorāns, kura šefpavārs Herkki Ruubel strādājis gan pasaules labākajā restorānā NOMA, gan pie visiem labi zināmā šefpavāra Gordona Remzija. Herkki ir īsts sava amata meistars un tiem, kam ir padziļinātāka interese par pavārmākslu, iesaku izmantot iespēju pavakariņot restorāna virtuvē. Jā, tieši tā. Virtuves stūrī ir uzklāts galds, pie kura sēžot var vērot ēdiena pagatavošanas procesu un ieskatīties pavāru darba aizkulisēs. Ēdienus pasniedz pats šefpavārs, protams, par to pastāstot ko vairāk un atbildot uz visiem interesējošiem jautājumiem.

03-parnu

Noteikti iesaku nobaudīt krēmu brulē no…. sēnēm. Tas tiek pasniegts  tāpat kā šis pazīstamais deserts,  ko klāj plāna cukura kārtiņa. Lai cik šī kombinācija šķistu neierasta – garšo lieliski! Kopā ar starpēdieniem nāksies notiesāt septiņus ēdienus, kas man bija krietni par daudz un no saldā nācās atteikties. Kopā ar piemeklētiem vīniem šāda ekskluzīva iespēja maksās €100, taču tā būs patiešām unikāla pieredze. Manuprāt, ideāla dāvana vai veids, kā pārsteigt sev mīļu cilvēku.

Plašāk: https://www.rannahotell.ee/en/restoran/

4. Pērnavas restorāni

04-parnu

Man ir visai plaša restorānu apmeklēšanas pieredze, un Pērnava patīkami pārsteidz. Restorānu šeit ir ārkārtīgi daudz un vajadzēs šo pilsētu apciemot vairākkārt, lai gūtu kaut nelielu priekšstatu par to piedāvājumu. Vairums restorānu specializējas uz sezonālo virtuvi, ēdienos daudz integrējot vietējos produktus. Šeit ļoti liela uzmanība tiek pievērsta ēdienu noformēšanai un pasniegšanas veidam. Runājot par cenu līmeni, tas ir zemāks nekā par līdzvērtīgu ēdienu nāksies maksāt Rīgā vai kādā citā Latvijas pilsētā, kur pieejami šāda līmeņa restorāni. Pati esmu apmeklējusi, tāpēc varu ieteikt jau pieminēto Rannahotel a la carte restorānu, Hedon SPA restorānus Akord un Raimond,  viesnīcu&restorānu Villa Wesset, kā arī nelielo Lime Lounge, kur noteikti iepriekš ieteicams rezervēt galdiņu. Saldumu cienītājiem iesaku iegriezties kafejnīcā Supelsaksad, kas pārsteigs ar omulīgo interjeru un garšīgajām kūkām. Nav sanācis iegriezties, bet dzirdētas labas atsauksmes par jūras velšu restorānu Kalamajakas un Ammenede Villa viesnīcas restorānu. Te ir arī daudz labas pusdienu vietu, tāpēc Pērnavu kā pieturvietu var izvēlēties caurbraucot.

Labs palīgs izvēloties savai gaumei piemērotāko maltītes vietu ir mobilo telefonu aplikācijas Foursquare vai Tripadvisor.

5. Pilsētas promenāde un piejūras daba

 

pernava

Pērnava var lepoties ar patiešām skaistu promenādi, kas vijas gar pašu jūru un ļauj izbaudīt lēnas pastaigas burvību vairāku kilometru garumā.  Vienā pusē (pie viesnīcas Tervise Paradiis) izbūvēta apļveida laipa ar skatu tornīti, pa kuru ejot var iepazīsties ar piejūras pļavu floru un faunu, kā arī uzņemt kādu skaistu Instagram foto. Virzienā uz pilsētu izvietojies Igaunijas lielākais koka villu rajons, kas rotāts ar koka mežģīnēm ir patiešām interesants apskates objekts.

Ar draudzeni spriedām, ar ko mums asociējās Pērnava un secinājām, ka te ir kaut kas mazliet no Liepājas, kaut kas no Jūrmalas un arī Kuldīgas, ko īpaši labi var sajust iegriežoties pilsētas centrā. Starp citu, tieši nesezonā, kad šeit ir salīdzinoši maz cilvēku, Pērnava burvību var izbaudīt vislabāk.

Plašāk: www.visitparnu.com

Informācija par īpašiem piedāvājumiem: https://www.visitparnu.com/lv/atputa

Foto: Mati Kose, Anastasija Kozlova (Salt&Pepper blog), publicitātes un no personiskā arhīva.

 

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *