Una Bernatoviča: visam jābūt līdzsvarā. Liftinga grima pamati.

Imidža skolas studijas „Unastyle” dibinātāja Una Bernatoviča katru dienu strādā ar sievietēm, kuras vēlas kaut ko mainīt savā ārienē. Viņa uzskata, ka mūsu sieviešu galvenā problēma ir bailes no apkārtējo viedokļa, tāpēc aicina mūs būt drosmīgām, nebaidīties no pārmaiņām un neatstāt sevi novārtā.

Koriģēt, nevis mainīt

Galvenais, lai grims ir harmonijā ar ārieni un nedominē pār pašu sievieti. Lai izceļas seja, nevis grims. Seja parāda mūsu raksturu, katra līnija, krāsa, faktūra sniedz kādu asociāciju. Ne velti, paskatoties uz cilvēku, mēs nolasām, kāds viņš varētu būt. Ja grims neatbilst raksturam, sākas pretrunas un var rasties diskomforts. Tas ir tāds pats apģērbs, tikai sejai. Grimam ir jāizceļ skaistais, jāpiekoriģē tas, kas nepatīk, bet nav jāmaina seja, līdz ar to arī personība.

Unu Bernatoviču pamatoti var uzskatīt par profesionālāko Latvijas grima meistari.

Neatstāt sevi novārtā

Stilists ir sava veida psihologs, jo katra sieviete nāk ar savu stāstu. Ļoti bieži vizuālas pārmaiņas mēs vēlamies tajos dzīves brīžos, kad notikušas izmaiņas privātajā dzīvē vai karjerā. Zinot šos iemeslus, stilistam ir vieglāk strādāt. Personiskās attiecības tomēr ir lielākais dzinulis, it sevišķi, kad sākam just, ka vīrs sāk slīdēt prom. Tā ir, kad visu mūžu esam domājušas tikai par vīru un bērniem, bet neesam atļāvušās rūpēties par sevi. Taču patiesībā mums nemaz tik daudz nevajag. Tās ir ikdienas rūpes par sejas ādu, elementāras zināšanas par grima uzklāšanas un stila veidošanas pamatprincipiem. Izmantojot šo minimumu, var panākt ārkārtīgi daudz.

Būt gatavai pārmaiņām

Šobrīd sievietes daudz vairāk uzdrīkstas, iedvesmojoties no pārvērtību raidījumiem. Mums tomēr iekšā sēž kompleksi un rāmji, no kuriem ir bail izrauties. Bet tad tu paskaties, ieraugi, kā sieviete var mainīties, un tas āķis ieķeras! Bija pelēka pele, bet nu ir eleganta, forša, mūsdienīga dāma! Man ir bijušas klientes, kuras pēc pārvērtībām pamet darbu vai izšķiras no vīra. Vai gluži pretēji – atgriežas turpat, kur bija agrāk, jo apkārtējie to nav novērtējuši vai pat pārmetuši šādu uzdrīkstēšanos. Ja vēlies palikt vecajā, ierastajā vidē un ja raksturs nav tik spēcīgs, tad arī atgriezīsies atpakaļ. Bet, ja būsi gatava pārmaiņām un tās akceptēsi, tad arī apkārtējo viedoklis nebūs tik būtisks. Vai vēl vairāk – no tevis iedvesmosies apkārtējie, un varbūt vēl kāds pieņems lēmumu kaut ko mainīt. Tāpēc motivācijai, ko vēlamies ar šīm pārmaiņām panākt, ir ļoti liela nozīme.

Ļauties krāsām

Patiesībā mums piestāv daudz vairāk krāsu, nekā varētu šķist. Latvietes mēdz par sevi teikt – es jau tā pelēkā pele. Bet kāpēc? Jo baidās no krāsām. Par neitrāliem un tumšiem toņiem nav jādomā – uzvelc, un neviens nepamana. Bet, kad ieraugām veikalā ko košāku, nodomājam: vai, cik fantastiski izskatās! Paskatāmies, bet nenopērkam, jo šķiet, ka šī krāsa varētu nepiestāvēt, nebūs ar ko kombinēt un situācijas, kad uzvilkt. Jo nav pārliecības, drosmes un zināšanu. Šeit ļoti noderīga ir individuālā krāsu palete, ko mūsdienās var noteikt arī datorizēti. Tā palīdz kombinēt toņus un ļauj garderobē ieviest jaunas nianses, nemainot kopējo stilu.

Mēs mēdzam teikt – man sarkans nepiestāv. Bet patiesībā ir ārkārtīgi daudz sarkano toņu, un kāds no tiem noteikti piestāvēs! Es šo krāsu paleti iesaku ņemt līdzi uz veikalu, jo, pieliekot pie apģērba, labāk var redzēt, vai tas ir īstais tonis, un tādā veidā var ieekonomēt laiku. Turklāt, ja ievērosi šādu principu, apģērbs saskanēs ar to, kas jau ir mājās.

Viss līdzsvarā

Sievietes ir pieradušas visu mūžu krāsoties vienādi, bet tas nav pareizi. Mainās āda, sejas forma, galu galā arī stils un apģērbs. Grimam jāiet līdzi laikam. Jāsaprot, kurā brīdī kas jāizceļ, kas jāmaskē, kādas krāsas izvēlēties, un tas attiecas arī uz apģērbu un matiem. Esmu pārliecināta, ka matu krāsai nevajadzētu īpaši atšķirties no dabiskās. Ja blondīne izdomā, ka vēlas tumšus matus, viss pārējais sejā pazudīs. Tad arī garderobei jābūt spilgtākai un grimam kontrastainākam, lai cilvēks nepazustu. Jo daba tomēr mūs ir radījusi līdzsvarā. Savukārt nepareiza toņa izvēle var sejas ādas krāsu padarīt blāvu un nogurušu.

Liftinga grims

Tas ir veids, kā piešķirt sejai atjaunojošu efektu ar dekoratīvo kosmētiku, – tāda nemanāma korekcija, kuras rezultātā seja vizuāli tiek it kā piepacelta. Šeit galvenais ir pareizs virziens, produkti, krāsas un gaismēnas.

Ņemot vērā Unas Bernatovičas padomus, iespējams izveidot šādu liftinga grimu, kas vizuāli padarīs par daudziem gadiem jaunāku.

Sejas pamattonis

 1. Bagātīgi pabaro sejas ādu un krēmu uzklāj ar mitru švammīti – tas ļauj līdzekli labāk iestrādāt sejas ādā.
 2. Ādas toņa izmaiņas koriģē ar neitralizatoru. Piemēram, persika tonis piedos ādai svaigumu, tas ir arī ideāls tumšo loku maskēšanai. Apsārtušu, kuperozu ādu maskēs pelēkais vai gaiši zaļais tonis.
 3. Tonālais krēms labāk klāsies, ja tam apakšā uzklās caurspīdīgu bāzi. Nobriedušai ādai iesaku izvēlēties izlīdzinošu bāzi, kas sejas ādu padara gludāku. Tā jāklāj ļoti plānā kārtā – ar vienu pilienu pietiek visai sejai.
 4. Grima pamatam iesaku izmantot gaišus, svaigus produktus, kas ir pietuvināti ādas tonim. Krēma tekstūrai vēlams būt vieglai, vislabāk fluīdveida.
 5. Liftinga grima pamats ir gaismēnu modelēšana: ar gaišākiem produktiem noklāj vietas, kuras vēlas izcelt, ar tumšākiem – zonas, kas jāmaskē. Apjomu noteiktām zonām piešķirs produkti ar mirdzumu.
 6. Vaigu sārtumu nevajag ignorēt – pēc gaismēnu korekcijas tas maskē korekcijas līnijas un piešķir sejas ādai svaigumu.

Acu ēnas

 1. Visgrūtāk korekcijai padodas zona, kur ir noslīdējis plakstiņš. Tā tiek koriģēta ar tumšāku ēnu, ko vislabāk iezīmēt, kad acs ir atvērta, un tad, pieverot aci, veic izpludināšanu.
 2. Plakstiņa centrā, līdz locījuma līnijai, kur āda ir gluda, droši var klāt arī perlamutru. Šī zona var spīguļot, tā piesaistīs uzmanību un piedos apjomu.
 3. Klājot ēnas un izmantojot acu zīmuli, jāatceras, ka līnijai jāvirzās uz augšu. Tas ir liftinga grima pamats, jo mērķis ir piepacelt visu, kas ir noslīdējis.

Uzacis

 1. Uzacu forma ir ļoti svarīga. Tā veido sejā spēcīgas līnijas un ar gadiem nedaudz sāk slīdēt uz leju, radot skumju izteiksmi. Tāpēc uzacu līnija nevar būt taisna – tai jāveido augšupejošs jumtiņš, lai pavērtu vaļā acis un arī seju kopumā it kā paceltu uz augšu.
 2. Veidojot uzacu līniju, jāvadās pēc pārējā grimā – acīm, vaigiem, lūpu formas. Šeit nekādā ziņā nedrīkst pārspīlēt, lai nav tā, ka sejā redz tikai uzacis.
 3. Par pamatu jebkurā gadījumā tiek ņemta uzacu dabiskā forma. Ja tās ir ļoti blāvas un to iezīmēšana rada problēmas, var veikt permanento grimu, bet labāk gaišu – tā, lai redzama pamatlīnija, un pārējo var piekoriģēt.

Lūpas

 1. Ja grimā dominē acis, lūpas var krāsot mierīgākos toņos. Stāsts par sarkanu lūpu krāsu derēs spēcīgām personībām, kuras to prot iznest.
 2. Gaiša lūpu krāsa vizuāli palielina lūpas, tumša – sašaurina.

Izmantots materiāls no grāmatas “Skaistumam nav gadu”, kuru iespējamies iegādāties bloga  ageless.lv sadaļā “Veikals”.

 

 

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *