Kosmētikas plaukta revīzija. Ko un kāpēc nevajag mūsu ādai

Dace Šrādere, salona “Verdant Eco SPA” saimniece

 Kosmētikas sastāvdaļās sāku iedziļināties pirms 15 gadiem, jo saskāros ar nopietnu ādas problēmu –  atopisko dermatītu. Tagad esmu pateicīga šai pieredzei, jo tā aizveda pie domām par ekoloģisku skaistumkopšanu.

Kopš salons atrodas dīkstāvē, izveidoju projektu “Eko revīzija”, kura ietvaros sniedzu individuālas konsultācijas kā par ādas un matu kopšanu, tā lietotās kosmētikas izvērtēšanai.  Pievēršu uzmanību produktu sastāvā esošaajām kaitīgajām vielām, sniedzot konkrētas rekomendācijas, kas atbilst konkrētā lietotāja vēlmēm, vajadzībām, lietošanas un iepirkšanās paražām.

 

Piedāvāju iepazīties ar secinājumiem, kas man radušies pēc vairāk kā 20 vannas istabu revīzijas:

Kosmētikas ir par daudz. 2 cilvēku mājsaimniecībā vidēji ir 34 produkti (neskaitot dekoratīvo kosmētiku, smaržas), lielākais skaits ir bijis 51 produkts 2 cilvēku mājsaimniecībā. Tas nav vajadzīgs, tas mazina vannas istabas estētiku, nav draudzīgi pret vidi, maciņu, un noved pie nākamās problēmas.

Bieži netiek izsekots produktu derīguma termiņiem. Vecākais atrastais produkts bija ar 7 gadus iztecējušu termiņu.

Bērnu kosmētikā atrodamas tās pašas kaitīgās ķīmiskās vielas, kas pieaugušo.

Neraugoties uz bērnu delikāto ādiņu un to, cik mazuļi ir uzņēmīgi pret visu, ko viņiem izmanto, bērniem paredzētā kosmētika bieži satur sintētiskas un kaitīgas vielas – krāsvielas, smaržvielas, nogludinātājus, antibaktēriālas vielas, konservantus, virsmas aktīvus putotājus, talku. Bieži tā ir aptiekās nopirkta produkcija.

Smalki strādā produktu mārketings. Pietiek ar zaļas krāsas pudeli, puķīti, vai uzrakstu Natural, lai pircējam šķistu, ka ir izvēlējies ekoloģisku kosmētiku.

Nepiemērota produkta izmantošana ilgtermiņā neizbēgami rada nepatīkamas sekas. Populārākās kļūdas ir svarīgu ādas kopšanas posmu izlaišana, piemēram, ja āda netiek attīrīta un tonizēta, bet tiek lietots tikai mitrinošais krēms, rodas izsitumi. Dušas želejas izmantošana šampūna vietā var radīt skalpa niezi un blaugznas. Ja tiek izmantoti produkti, kuru sastāvā ir vielas, pret kurām ir alerģija, āda tiek kairināta. Palīdzība tiek meklēta pie dermatologa, kurš izraksta smēri, un tā noņem sekas, bet, ja pēc ādas stāvokļa uzlabošanās atgriezīsies pie agrāk lietotās kosmētikas – viss sāksies no sākuma.

Ļoti izplatīts ir pieņēmums – ja produkts ir dārgs, tad tas ir labs. Arī selektīvie produkti, kas veikalu plauktos maksā virs €50, mēdz saturēt vislētākos naftas pārstrādes produktus – minerāleļļu, kā arī parabēnus, sintētiskas smaržvielas, krāsvielas, u.c. vielas ar pierādītu kaitīgo iedarbību. Cena bieži ir produkta mārketings, diemžēl, bez cita laba pamatojuma.

Ja vēlies zināt, ko liec uz savas ādas, jau esi saskāries ar nevēlamām ādas reakcijām vai vienkārši vēlies ieviest skaidrību neskaitāmo pudelīšu un bundžiņu klāstā, tad “Eko revīzija” noteikti palīdzēs. Tā būtu ieteicama arī jauniešiem, par kuru izvēlēm ir nobažījušās viņu mammas vai pāriem un jaunajiem vecākiem, kas vēlas izdarīt veselīgākas izvēles sev un savam bērnam.

Dace piedalīsies arī maratonā Beauty IQ Detox, kur sniegs universālas receptes kosmētikas plaukta revīzijai.

Individuālai konsultācijai var pieteikties šeit:

https://www.verdantecospa.lv/eko-revizija

https://www.instagram.com/daceverdant/

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *