Kāpēc sejas tūska nav vēlama. Kā no tās atbrīvoties?

Tūska ir problēma, kuras pamatā ir liekā šķidruma uzkrāšanās noteiktās zonās. Ilgstoša tūska uz sejas ar laiku var izraisīt neglītu sejas ovāla noslīdējumu un maisiņus zem acīm.

Konsultē: Ieva Paškeviča, sejas fitnesa un manuālās sejas estētiskās korekcijas speciāliste.

Sejas ovāla noslīdējums ir estētiskajā skaistumkopšanā visgrūtāk risināmā problēma. Tas nodod vecumu, ir mūsu dzīvesveida atspulgs. Ja jaunībā tūskas novēršanai netiks veltīta pietiekama uzmanība, ap 40 gadiem sekas būs grūti novērst. Izplatītākās tūskas sekas ir izteikta deguna/mutes rieva, tā dēvētie buldoga vaidziņi, maisiņi zem acīm un noslīdējuši acu augšējie plakstiņi.

tuska-blogs

Tūska var rasties dažādu iemeslu dēļ:

  1. Saslimšanas. Izplatītākās saslimšanas, kas izraisa tūsku ir traucēta nieru darbība, aknu problēmas, venozās asinsrites traucējumi, sirds asinsvadu slimības. Arī mugurkaula kakla daļas osteohondrozes, vairogdziedzera saslimšanas vai gremošanas traucējumu gadījumos var parādīties pietūkums. Ja pastāv aizdomas, ka tūskas iemesls ir veselības problēmas, nekavējoties jāvēršas pie ārsta un jāveic attiecīgi izmeklējumi.
  2. Neveselīgs dzīves veids. Negulētas naktus, ballītes alkohols, asi, sāļi ēdieni – tas uzreiz atspoguļojas sejā tūskas veidolā. Ja pastāv tendence uz tūsku, jācenšas samazināt sāls izmantošana, jo tas aiztur ūdeni. Tāpat nevajadzētu lietot alkoholu, it sevišķi vakarā. Pastiprināta uzmanība jāpievērš ikdienas uzturam, lai ēdiens saturētu dažādus vitamīnus un antioksidantus, kas labvēlīgi ietekmē ādas stāvokli.
  3. Traucēta limfas attece. Savilkti sejas muskuļi, sasprindzis kakls un līka mugura traucē normālai asinsritei, kā rezultātā tiek traucēta limfas attece. Bez tam, ādas šūnas nesaņem vajadzīgās barības vielas un paātrinās novecošanas procesi. Tāpēc katru dienu ir jāseko līdz stājai. Limfas atteici uzlabo fiziskas aktivitātes un dažādas masāžas, it sevišķi vakuummasāža un limfodrenāža. Sejas, kakla, plecu un krūšu daļas muskuļus atbrīvot palīdz dažādas masāžas un speciāla sejas vingrošana.

tuska2

Vakuummasāža

Pašas prasmīgākās rokas nevar tik labi apasiņot ādu un iekustināt limfas atteci, kā vakuummasāža. Papildus tam vakuums veicina toksīnu izvadīšanu. Vakuuma masāžas uzdevums ir atjaunot un nostiprināt mazo asinrites kapilāru tīklu. Kā zināms, laba asinrite ir mūsu skaistuma un veselības pamats, kas palīdz audu šūnām saņemt visas nepieciešamās barības vielas un skābekli. Tā rezultātā uzlabojas gan ādas kvalitāte gan krāsa. Lai panāktu vērā ņemamu rezultātu ieteicams masāžas kurss – aptuveni 10 reizes. Starp citu, sejas vakuummasāžu tu vari iemācīties un veikt pati mājās. Instrukcija, kā to izdarīt atrodama internetā: www.vacuum-therapy.eu

Limfodrenāžas masāža

Limfodrenāžas masāža pie kosmetologa var atrisināt tūskas problemu, taču uz neilgu laiku, jo limfa sakrāsies no jauna. Tāpēc tā ir jādzenā regulāri. Arī to tu vari darīt pati. Ja tev raksturīga šķidruma uzkrāšanās, mēģini no rītiem ieplānot laiku limfodrenāžas pašmasāžai.

Kakls. Vieglām, glaudošām kustībām sāc kustību no zonas aiz ausīm līdz atslēgas kaula bedrītēm. Kustību no augšas uz leju veic izelpā aptuveni 10-30 reizes.

Pazode. Glaudošām kustībām izvadi uzkrāto limfu sākot no pazodes, virzoties uz sāniem pa kaklu un apstājoties pie atslēgas kaula bedrītes.

Sejas ovāls. Glaudošām kustībām virzies pa sejas ovāla līniju. Īpaši izglaudi vietu, kur mēdz veidoties buldoga vaidziņi – no zoda centra virzienā uz auss ļipiņām

Sejas centrs. Sāc no sejas centra glaudošām kustībām virzīties līdz zonai aiz ausīm.

Acis. Ar vieglu kustību virzies no acs iekšējā aktiņa uz ārējo, virzienā uz ausīm.. To dari gan augšējam, gan apakšējam plakstiņam.

Piere. Ar glaudošu kustību virzies no pieres centra uz sāniem līdz ausīm.

Par sejas vingrošanu un vakuummasāžu lasi plašāk: www.sejasfitness.lv

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *