Rotaļas ar eklektiku

Eklektika ir mans mīļākais stils, kas ļauj būt mainīgai, kombinēt it kā nesavienojamo, būt tādai, kāda konkrētajā brīdī jūtos. Modē eklektika tiek traktēta kā vairāku stilu sajaukums un tā dod iespēju būt absolūti brīvam savās radošajās izpausmēs.

Eklektika provocē

Šis stils aicina mūs būt drosmīgiem, nebaidīties būt atšķirīgiem. Zināmā mērā tas ir kā protests pret kādiem noteiktiem standartiem un uzstādījumiem. Pēc manām domām, eklektika sniedz brīvību. Tā ļauj izpausties radošajam domas lidojumam. Tajā pat laikā, šis stils ir ļoti riskants. Robeža starp estētisku eklektiku un bezgaumību ir ļoti, ļoti šaura, tāpēc ir jāuzmanās no pāspīlējumiem. Stilu sajaukums nenozīmē savilkt drēbes krustām šķērsām un šokēt sabiedrību. Elegance un gaume pilnā mērā attiecināma uz eklektiku tieši tāpat, kā uz citiem stila virzieniem. Arī man pašai ir gadījies “nošaut greizi” attiecībā uz šī stila tērpiem, taču, kā saka Irisa Apfela: “Par nepareizi izvēlētiem svārkiem cietumā neliek.” Tā ir mana dzīves pieredze, kurā kļūdas iekļaujas kā pats par sevi saprotams faktors.

Una the wall

Eklektika ir modē

Līdz ar ielu stila uzvaras gājienu, eklektika vairs nav tikai radošu brīvdomātāju stila virziens. Atšķirīgu auduma faktūru kombinēšana, neierasti krāsu salikumi un dažādu stilu apvienošana – tas viss redzams gan kā smalkos pasākumos, tā arī uz ielas. Kombinējot tērpu šajā stilā es parasti izvēlos vienu centrālo elementu, ap kuru veidoju pārējo apģērbu un aksesuārus. Parasti tā ir lieta, kas man pašai ļoti patīk, ir nesen iegādāta vai atbilst modes tendencēm. Pārējais papildina centrālo elementu, to nenomācot. Līdz ar to koptēls nav pārāk uzkrītošs vai uzbāzīgs.

una lfw

Eklektika raksturo personību

Manuprāt, tieši eklektika vislabāk ļauj izpausties personībai un individuālajam stilam. Citos stila virzienos pastāv zināmi nosacījumi, kas tos raksturo. Taču nosacījumi ierobežo.  Mana stila eklektika šobrīd raksturojas ar apjomu un vieglumu, kas ļauj jūties brīvi un atraisīti, atrodoties šķietamā lidojumā pāris centimentus virs zemes.

Eklektiku mēdz kritizēt, jo šīs stils mīl pārkāpt sabiedrības priekštatus par to ko drīkst un ko nedrīkst. Taču tas ir pats foršākais. Tāpēc iedvesmojies no eklektikas – ļaujies savam domu lidojumam, eksperimentē un nebaidies no kritikas!

una kimono gala

ielu stils una

eklektika2

street styleeklektika blogs

No tags

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *