Komplimentu māksla: 5 iemesli, kādēļ mums tie ir nepieciešami

Nesen no vienas meitenes saņēmu ļoti sirsnīgu komplimentu. Nedaudz apmulsu… No rīta pamodos, paskatījos spogulī un sajutos skaistāka. Tajā brīdī aizdomājos: cik daudz spēj paveikt labi vārdi un cik reti mēs viens otram tos sakām.

Ir vairāku veidu komplimenti: tādi, kas pateikti no sirds, komplimenti kā pielabināšanās vai vienkārši pieklājības fomalitāte. Dažkārt ir visai grūti izprast komplimenta izteicēja patieso mērķi, tādēļ mēs mēdzam komplimentus uztvert ar zināmām aizdomām: kas aiz tā slēpjas, ko viņam no manis vajag, kāds tam zemteksts. Iespējams, pie tā vainojama mūsu ziemeļnieciskā atturība un fakts, ka šajos platuma grādos komplimenti reti tiek iekļauti ikdienas komunikācijā.

01-kompliments

  1. Kompliments liek smaidīt

Amerikā kompilmentus saka visiem un visur. Viņiem tā ir pieklājības norma. Tāpēc tur cilvēki vairāk smaida, ir pozitīvāki un atvērtāki. Ja kādu kaitina tā dēvētie amerikāņu smaidi, tad ir vērts zināt, ka atklāts, labvēlīgs smaids un smiekli atstāj pozitīvu ietekmi gan uz cilvēka psihi, gan veselību, gan ārējo izskatu. Patiesībā sievietēm būtu jāsmaida nepārtraukti, jo viegla smaida izteiksme stiprina sejas ovālu, kas liek izskatīties jaunākai.

  1. Kompliments ceļ pašapziņu

Pat vistriviālākais: “Cik tu šodien labi izskaties!”, liek iztaisnot muguru neatkarīgi no tā, kāds bijis šī komplimenta mērķis. Ja mēs protam saņemt komplimentu, to neanalizējot, tas ļauj atbrīvoties no dažādiem kompleksiem, jo ceļ pašapziņu.

Mēs pašas nenovērtējam savu šarmu un skaistumu, bet, ja kāds to pamana un vēl apliecina, tad tas taču ir iespējams, vai ne? Vietā un laikā pateikts kompliments tevi no pelnrušķītes var pārvērst balles karalienē.

  1. Kompliments uzlabo komunikāciju

Man ir bijušas situācijas, kad kompliments šķietami drūmu un bezcerīgu dienu pārvērš poztīvu notikumu virknē. Saņemot komplimentu, tu sajūties labi un attiecīgi – kļūsti atvērtāka komunikācijai. Labais vairo labo, tādēļ nevajag baidīties izteikt komplimentus arī citiem! Ja komplimentu izteiksi viegli un ar prieku, tu kādam cilvēkam dienu padarīsi priecīgāku.

02-kompliments

  1. Kompliments uzlabo attiecības ar partneri

Attiecību sākumā mēs esam pieraduši saņemt no sava simpātiju objekta daudz komplimentu. Un sakām tos arī otram. Taču ar laiku komplimentu skaits mazinās, līdz – izzūd pavisam. Ja mīļotais cilvēks vairs nepamana tavu jauno frizūru vai kleitu, nevajag apvainoties. Padomā, kad pati pēdējo reizi esi paslavējusi savu otro pusīti! Kompliments ir uzmanības apliecinājums, caur ko apstiprinām, ka otrs cilvēks mums rūp, ir svarīgs un nozīmīgs. Un šis ir apbusējs process.

  1. Kompliments iedvesmo

Komplimentam ir ļoti liela nozīme karjerā, jo pozitīvs darba novērtējums var dot spēcīgu stimulu un pavērt jaunas izaugsmes iespējas. Mēs taču paslavējam bērnu par to, ka viņš labi zīmē, bet saviem kolēģiem un padotajiem pamatā veltām kritiku, tādejādi viņiem apgriežot spārnus.

Labi vārdi iedrošina, liek noticēt savām spējām un rada vēlmi izpausties un pašrealizēties.

Kā teikt un pieņem komplimentu

Komplimenta pozitīvo ietekmi jutīsi tikai tad, ja iemācīsies to pieņemt un pateikties. Ja draudzene atzinīgi novērtē tavu jauno kleitu, nevajag izbrīnā ieplest acis un skaidrot, ka to nopirki izpārdošanā par pārdesmit eiro. Nevajag domāt, ka kompliments izteikts nepelnīti.

Jo zemāks pašvērtējums, jo lielāku paniku izraisa pozitīvs apkārtējo novērtējums. Atceries, ka esi pelnījusi saņemt komplimentu! Lai kāds bijis teicēja mērķis, viņš to dara, lai tevi iepriecinātu. Tas neuzliek tev nekādus pienākumus, neliek drudžaini domāt: ko labu lai pasaka pretim. Vienkārši pieņem komplimentu ar smaidu un pateicību!

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *