Plānotājs tavu sapņu īstenošanai

Ja nākamgad esi nobriedusi savā dzīvē kaut ko reāli mainīt, tad “Labbūtības ceļvedis” būs tavs labākais sabiedrotais. Tas tapa apvienojot visu, kas ir būtisks man pašai, lai labāk strukturētu ikdienu un sasniegtu iecerēto. 

Laika plānošana viedierīcē man neder, tādēļ gada beigas allaž asociējas ar savā īstā plānotāja meklējumiem. Pērn mēģināju iedzīvināt tā dēvēto Bullet Journal metodi, kurā sāku fiksēt ne tikai tekošos plānus, bet iezīmēju arī tuvākās nākotnes mērķus un vīzijas. Vienā brīdi, kad lielu vērību pievērsu dzīvesveida izmaiņām, izveidoju arī pozitīvo ieradumu tabulu, tādā veidā radot sev efektīvu atskaites sistēmu. Tikmēr ikdienas darbu plānošanai joprojām izmantoju klasisko kalendāru. Paralēli tam visam mēdzu ielūkoties arī Mēness kalendārā, jo Mēness fāzes mani diezgan spēcīgi ietekmē emocionālā ziņā. Tā es navigēju starp 3 blociņiem, kas braucot ceļojumā palikā mājās, kā rezultātā “izčākstēja” gan mana ieradumu atskaites sistēma, gan nākotnes mērķu definēšana. 

Kad vasaras izskaņā par to runāju ar savu kolēģi Ievu Neļķi, ar kuru kopā veidojam skaistuma maratonus, sapratām, ka beidzot jārada pašām savs ideālais plānotājs. Tāds, kādu mēs sev vēlētos lietot ikdienā. Uzrunājām astroloģi Ingu Mekšūnu, kura Mēness kalendāru apvienoja ar astroloģisko prognozi – tā tapa ieteikumi katrai dienai, kas iesaka, kā rīkoties vai reaģēt, kādi darbi labāk padosies un ko labāk atlikt, kādas aktivitātes vai prakses ir vispiemērotākās konkrētai dienai vai periodam. Ieva Neļķe to papildināja ar padomiem skaistumkopšanai, es pievienoju mērķu definēšanas un pozitīvo ieradumu plānošanas tabulas. Tā mēs nonācām līdz “Labbūtības ceļvedim 2023” – mūsu ideālajam plānotājam.

Starp citu, labbūtība ir tulkojums no angļu vārda well-being, kas raksturo labu pašsajūtu un procesu, kā mēs līdz tam nonākam.

Paralēli tam bija jāizveido vāks, kas no vienas puses bija sarežģīts uzdevums, bet no otras, man bija pilnīgi skaidrs, kādu to vēlos redzēt. Zināju, ka tas būs dzīvespriecīgs un košs. Uzrunāju savu novadnieci, mākslinieci Baibu Feoktistovu, kura uzreiz atsaucās. Kā uzzināju vēlāk, ilustrēt plānotāja vāku bijis viens no viņas sapņiem. Tā tapa mūsu jaukais, mīlīgais Melnā Ūdens trusis, kurš pēc ķīniešu kalandāra ir nākamā gada simbols. 

 

Kopā ar plānotāja vāka autori Baibu Feoktistovu.

Un visbeidzot – plānotājam tapa diezgan apjomīgs ievads, kur es diezgan detalizēti iedziļinos tēmās, kas saistītas ar ieradumu maiņu – ar ko sākt, kā mainīt vecās pārliecības, kā definēt mērķus un motivēt sevi reālām pozitīvām pārmaiņām. Ja lieto afirmācijas, varēsi iedvesmoties no izaugsmes pasniedzēja Jāņa Brūna (dzivesvirsotne.lv) piedāvātajām versijām. Savukārt izlasot Ievas padomus, uzzināsi, kā savā ikdienā ieviest sejas un ķermeņa pašmasāžas rituālus.

Es ļoti ceru, ka šāda kompleksa pieeja (ko no tās izmantot, ko nē, lai paliet katra paša ziņā), ļaus precizāk nodefinēt savus sapņus un galu galā, tos arī īstenot! 

Uzrakstīts / noformulēts sapnis kļūst par mērķi.

Mērķis, sadalīts soļos, kļūst par plānu.

Plāns, ko atbalsta rīcība, ļauj taviem sapņiem kļūt par īstenību. 

Plānotāju var iegādāties Jāņa Rozes grāmatnīcās visā Latvijā un manā lapā https://ageless.lv/?post_type=product

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *