Modes aktualitātes Latvijas dizaineru skatījumā

Tikko kā noslēdzies Latvijas modes festivāls MODES MANIFESTĀCIJA II, kurā tika demonstrētas Latvijas modes zīmolu jaunākās kolekcijas. Ageless.lv aplūko kādas aktuālas tendences modes dizaineri piedāvā šim un nākamajam rudenim.

 Zaļās nokrāsas

Šajā sezonā 50 pelēkās nokrāsas nomaina zaļais. Tas var variēt no koša sulīgas zāles toņa līdz dabiskiem brūnganzaļiem zemes toņiem. Zaļā krāsa lieliski saskan ar jebkuru brūno toni, maigi dzeltenu un gaiši pelēku. Jau vairākas sezonas aktuāli ir ģērbties viscaur vienā krāsu gammā.

mood foto

Alexander Pavlov un Baiba Ladiga kolekcijas.

Apmetņi un pončo

Līdz ar 70 gadu modes tendenču atgriešanos, aktuāli kļūst apmetņi un pončo. Ielu modē šis apģērbs ienāca jau pērn, taču plašāku popularitāti iegūst tieši šobrīd. To galvenā priekšrocība ir apjoms un ērtība, kas ļauj justies brīvi neatkarīgi no tā, kas uzvilkts zem apmetņa.

Mood foto2

Laimas Ūdres un Red Salt kolekcijas.

Maksi garums

Sievišķīgais maksi garums ir klasiska vērtība, kura pat negrasās zaudēt savu aktualitāti. Greznas maksi kleitas, kombinācijā ar zābakiem vai sporta apaviem ienāk arī ikdienas stilā un vairs nesaistās tikai ar svinīgiem pasākumiem.

Modd foto3

In By Inga Nipāne un Laimas Ūdres kolekcijas.

 Kontrasti

Ielu modes triumfs ir izmainījis attieksmi pret līdz šim pastāvējušiem stila kanoniem. Dažādas audumu faktūras, neierastas krāsu kombinācijas – atļauts ir pilnīgi viss. Galvenais, lai tas saskan ar apģērba nēsātāja būtību un personību.

Mood foto5

Red Salt un Alaxander Pavlov kolekcijas.

 Koši akcenti

Lai arī rudenim piestāv pieklusināti toņi, koši akcenti nekaitēs. Vislabāk košas krāsas izceļas uz neitrāla – vēlams melna fona, piešķirot koptēlam dzīvesprieku. Košas krāsas ir stāsts par spēcīgu personību un dzīves svinēšanu.

Mood foto6

In By Inga Nipāne un Laimas Ūdres kolekcijas.

 

 

2 Responses
 • lutro
  novembris 12, 2015

  Virsrakstā kļūda – dizineri.

  • uulme
   novembris 15, 2015

   Paldies, reizēm mēdz būt tā, ka baļķi acī neredz;)

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *