Kāpēc ir svarīgi [ne]noturēt vīrieti?

Šķiet, šī vīrieša noturēšana ir mūžsena tēma, gluži vai aizvēsturiska. Tas rosina parakties dziļāk, lai izprastu, no kurienes radies šis mīts, ka vīrietis ar dažādu paņēmienu palīdzību obligāti ir jānotur.

Mēs visas esam sastapušās ar plašo rakstu klāstu sieviešu žurnālos par tēmu “kā noturēt vīrieti”. Atklāti sakot, šis formāts mani vienmēr ir mulsinājis un viegli uzjautrinājis. Tomēr arī pati esmu iekritusi noturēšanas slazdā, lai saprastu, ka lielas jēgas no tā nav.

CITS LAIKMETS – CITA SPĒLE

Sievietes loma vēl piems dažiem desmitiem gadu lielā mērā atšķīrās no mūsdienu modernās sievietes etalona. Piemēram, 60to gadu sieviete bija tipiska mājsaimniece, finansiāli atkarīga no sava vīra. Tāpēc jautājums par vīrieša noturēšanu sev blakus var tikt pielīdzināms gluži vai izdzīvošanas priekšnoteikumam. Galu galā – bez graša pie dvēseles ilgi neizdzīvosi un arī maize veikalā netiek piešķirta par baltu velti. Tomēr tagad, kad esam neatkarīgas, pašas pelnām, varam par sevi parūpēties, kādēļ piegružot savu prātu un pārslogot nervu sistēmu ar baiļpilniem centieniem, veidojot šķietami pareizus uzvedības modeļus un shēmas, lai izdabātu vīrietim?

BŪT ĪSTAI UZ SAVAS DZĪVES SKATUVES

Atklāti sakot, arī manā dzīvē ir bijuši periodi, kad centos pielāgoties. Uztraucos, vai atbilstu viņa priekšstatiem par  ķermeņa apkārtmēriem vai matu sakārtojumu. Gala rezultāts – absolūts stress un disharmonija ar sevi. Un tas neaprobežojas vien ar vizuālo izskatu. Nav skaidrs KO teikt – galu galā KĀ to pateikt. Pirmie divi mēneši aktrises lomā vēl ir pieņemami, tomēr laikam ejot – matus jāplēš no galvas ārā! Un tas viss, lai būtu kopā ar kādu, kurš ir man diametrāli pretējs un it nemaz nav piemērots. Pēc pāris šādiem grābekļiem manā dzīvē nāca apskaidrība – aktiermāksla piemērota Kultūras akadēmijai, ne manas dzīves skatuvei. Vēlos būt īsta, jo tikai dzīvojot savu dzīvi, mēs varam būt patiesi laimīgas.

Virietis-blogs2

KARMISKIE “GRĀBEKĻI”

Domājot par šo tēmu, varu apgalvot, ka nekas nenotiek nejauši. Arī ne tik pareizie lēmumi mūs dzīvē noved pie kā ļoti svarīga, es pat atļaušos teikt – vissvarīgākā. Tā ir MĀCĪBA un patiesa izpratne. Gluži kā tad, ja kāds Tev palūgtu sevi noraksturot – vai tu to spētu izdarīt? Esi skopa vai dāsna? Vienīgais veids kā to noskaidrot ir brīži, kad dzīve piespēlē situācijas, kurās jāizvēlas starp skopumu un vēlmi dalīties. Tieši tādēļ arī šie karmiskie grābekļi (kā es saucu savas gaužām disharmoniskās saiknes ar īpašajiem vīriešiem, kuri bijuši manā dzīvē) spēj norādīt uz to, kas tev šķiet nepieņemams un pat nelabumu izraisošs sava partnera dzīvesveidā un rakstura iezīmēs. Smieklīgi, bet tikai nonākot situācijā, par kuru domā – nu iet vaļā elle zemes virsū un visi sapņu kuģi grimst, tu saproti – tas, ko vēlos, ir diametrāli pretējs. Ja secini, cik ļoti tev riebjas slaisti, spēj izvērtēt, ka vēlies enerģisku vīrieti ar veselīgām ambīcijām un darbspējām, lai sasniegtu mērķi. Varbūt tas īstais ir tepat blakus, un tā ir tikai tava problēma, ka nespēj viņu ieraudzīt.

ĪSTIE MAGNĒTI PIEVELKAS PAŠI

Un te nu tā ir, mūžsenā un elementārā patiesība – ja ir, tad ir, ja nav, tad arī nebūs. Cenšanās pielāgoties, izdabāt kādam ir pilnīgi lieka laika un nervu tērēšana. Mēs katrs esam absolūti unikāls, un tomēr – tur arā ir kāds, kurš tavai rokai būs perfekts cimdiņš. Tici man, tā ir! Nav jēgas aplauzt māla podiņam malas, lai vāciņš varētu labāk uzstutēties virsū. Bieži nācies būt ar vīriešiem, kuri manas veselīgās ambīcijas nespēj pieņemt tikai tāpēc, ka paši blakus nespēj justies pietiekami vīrišķīgi. Tad tu sāc liekties zemāk un zemāk un zemāk, līdz pazaudē sevi. Nu nav. Un nebūs. Lai kā es tos spārnus sev esmu mēģinājusi aplauzt, tāpat tie ataug un mudina lidot. Nu nevar neko noturēt un saglābt. Jo nav lemts. Un paldies Dievam, ka notiek tikai tas, kam ir jānotiek. Mūsu centieni spēlēt svešu lomu ar mērķi kādu noturēt parasti izgāžas, jo tas, kuram ir vieta tavā dzīvē, tur arī paliks – pats savas gribas vadīts. Bet to, kuram jāaiziet, nenoturēsim kaut piesienot vai iestudējot perfektāko lugu. Tādēļ mīļās, jaukās, manas apburošās – palaidīsim vaļā! Jo īstie magnēti pievelkas paši.

Teksts: Paula Dobžanska

Foto: Wallpaper

No tags
1 Response
  • Enija
    maijs 30, 2016

    Paula, paldies. Tu raksti ļoti, ļoti patiesi un skaisti.

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *