Kas būs modē nākamajā sezonā? Personība!

Tikko noslēgušās modes nedēļas Londonā, Milānā un Parīzē. Arī šogad neko konceptuāli jaunu modes dizaineri nepiedāvā. Tie drīzāk ir reti izņēmumi, kas tikai pastiprina modes tendenču prognozētāja Gerta van der Keukena (Gert van der Keuken) teoriju par to, ka tendences to klasiskajā izpratnē pavisam drīz pazudīs.

Modes industrija, protams, turpinās darboties savā ierastajā ritmā, taču tendences zaudēs savu nozīmi. “Modi diktēs sabiedrības un pašu cilvēku iekšējās vajadzības, kas vairs nebūs saistīts ar izrādīšanos, dramatismu un kiču,” uzsver par tendenču priesteri dēvētais eksperts. Zināmā mērā viņam var piekrist, jo pēdējos 10 gadus mode vārda vistiešākajā nozīmē iet pa riņķi. Rakstot par modi, gadu no gada man nākas atkārtot vienas un tās pašas aktuālitātes, kuras vienā brīdī pazūd, bet pēc pāris sezonām atkal kļūsts ultra aktuālas. Patiesībā, mēs dzīvojam laikā, kad modē ir viss, bet uzmanības centrā izvirzās personība. Secinājums ir viens: tas, kurš prot kombinēt garderobi, nekonfliktējot ar savu iekšējo “es”, allaž piesaistīs apkārtējo uzmanību. Savukārt vēlme būt stilīgam par katru cenu, akli sekojot aktuālajām tendencēm un absolūti ignorējot visu pārējo, – izskatās vienkārši smieklīga.

stils personibas0

Ja sākotnēji ielu mode bija kā svaiga vēsma, tagad tā kļūst par savadabīgu zīmogu tendenču upuriem, kas tik ļoti sāk līdzināties viens otram.

Gerts van der Keukens prognozē, ka pavisam drīz pierims tā dēvētās ātrās modes bums. Pirkumi kļūs pārdomātāki, un piecu t-kreklu vietā priekšroka tiks dota vienam, bet interesantam. “Jaunās tendences ir: mazāk, bet labāk!” uzsver van der Keukens. Viņš atzīmē, ka cilvēki pamazām sāks atgriezties pie dabas, kas atspoguļosies arī krāsu paletē, atgādinot mums par augļiem, mežu un ziediem. Dominēs pelēkais un nokrāsas, kas atstarojas akmeņos un minerālos. Formas un silueti būs apjomīgi, daudzslānaiņi. Pamatgarderobe kļūs mierīgāka, intelektuālāka, taču ar interesantām detaļām un pašdarinātiem hand made elementiem. “Nākotne pieder lietu anatomijai – apģērbam kā cilvēka ķermeņa turpinājumam. Tāpēc gaidāms nude triumfs ne tikai kosmētikā, bet arī apģērbā,” ir pārliecināts eksperts. Modi arvien uzskatāmāk iedvesmos māksla un kultūra, kas tieksies nevis pēc greznības, bet autentiskuma. Pastiprināsies arī interese par vēsturi un heraldiku. Aktuāls kļūs modes virziens Artisan, kurš atdzīvina tradīcijas, piešķirot lietām emocionālu vērtību. Dekoratīvu elementu pārpilnība, neierasti rotu un aksesuāru savienojumi būs nevis izņēmums, bet ikdiena.

stils personibas2

Izmaiņas modes industrijā iezīmē tas, ka pērn stila ikonu statuss ticis piemērots tādām spēcīgām personībām kā modelei, grāmatas “Kā būt parīzietei vienmēr un visur” autorei Karolīnai de Megre (Caroline de Maigret) un dziedātājai FKA Twigs

Modes jēga būs tajā, ka mēs vienkārši atļausimies izskatīties tā, kā vēlamies, nevis iesim standartu un tendenču pavadā. Patiesībā, tas šobrīd jau notiek, tomēr atļauties būt pašam pagaidām vēl ir uzdrīkstēšanās. Mēs pērkam lietas, bez kurām varam iztikt un pārmaksājam par niekiem, kas nav nepieciešami. Labākais padoms, domājot par garderobi, kas nenoveco, ir iegādāties klasiskas lietas, tās papildinot ar tādiem elementiem, kas raksturo mūs kā personību.

skaistums personibas

Spēcīgu personību priekšā jaunības kults atkāpjas. Šobrīd modi diktē, Karmena Del‘Orefaisa (Carmen Dell’Orefice), Linda Rodina (Linda Rodin) un Irisa Apfela (Iris Apfel).

Grāmatā “Kā būt parīzietei vienmēr un visur” teikts: “Mazāk meikapa. Mazāk krāsu. Mazāk aksesuāru. Elpo dziļi un uztver visu vienkāršāk.” Mēs katra esam atšķirīga, un nav vienas receptes visiem. Tāpēc ieklausies savās sajūtās, – tās visprecīzāk pateiks, kā tu jūties un kā vēlies izskatīties konkrētajā dienā, mirklī vai situācijā.

Teksts: Una Ulme, www.trendtablet.com

Foto: Artūrs Kondrāts, Wallpaper.

 

No tags

Pagaidām Nav Komentāru

Kādas ir tavas domas?

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *